Cywilizacja Algorytmów – 8 edycja Festiwalu Przemiany, Centrum Nauki Kopernik 13-16 września

  25

  Już nie tylko ludzie kształtują przyszłość. W coraz większym stopniu przekazujemy tę moc samodzielnym maszynom i inteligentnym kodom. Nasza cywilizacja stworzyła algorytmy. A jaką cywilizację stworzą one?

  Czy kolejne zastosowania sztucznej inteligencji pozbawiają nas siły sprawczej? Czy na tyle ufamy sieciom neuronowym i programom analizującym ogromne ilości danych, aby bez obaw przekazać im władzę nad naszym życiem? W jaki sposób zadbać o to, aby mechanizmy automatyzujące coraz to nowe obszary naszego życia uwzględniały różne punkty widzenia, a nie tylko proste prawidłowości i wybiórcze informacje? Jak coraz powszechniejsze stosowanie sztucznej inteligencji wpłynie na społeczeństwo?

  Podczas ósmej edycji Festiwalu Przemiany sprawdzimy, jak algorytmy zmieniają naszą cywilizację. W programie wiele interesujących prelekcji, które odpowiedzą na pytanie: Czy dogadamy się ze sztuczną inteligencją? Jakie technologie naprawdę przyniesie jutro, a które to sensacyjne banialuki? W jaki sposób rozwój uczenia maszynowego, sieci neuronowych i automatyzacji wpłynie na nasze życie? W debatach uczestniczyć będą wybitni eksperci z kraju i zagranicy
  Wystawa MACHINA SAPIENS pokazuje jak rozwój sztucznej inteligencji wpływa na nasze życie. Zobaczymy prace artystyczne, projekty badawcze i produkty – już stosowane, oraz czekające dopiero na wdrożenie. Poznamy główne mechanizmy i zasady działania tych technologii. Zobaczymy jak rozwiązania na nich bazujące wkraczają w nowe sfery naszego życia, rozmywając granicę między tym co ludzkie, a tym co mechaniczne.
  WSTĘP WOLNY

  Więcej informacji na stronie: https://goo.gl/MmWuVD

   

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać komentarz!
  Please enter your name here