HYDRO 2018 w Gdańsku – 15 – 17 października

92

HYDRO 2018 to najważniejsza konferencja i wystawa roku dla globalnej społeczności wodnej. W tym roku 25-ta konferencja odbędzie się w Polsce, w Gdańsku.

Coroczne konferencje stały się znane jako najbardziej międzynarodowe zgromadzenia w zawodzie z delegacjami reprezentującymi wszystkie kraje z dużymi programami rozwoju hydro. To dobra sposobność do wymiany doświadczeń w zakresie praktycznych i aktualnych problemów  gospodarki wodnej.Wydarzenie zgromadzi delegacje z około 75-80 krajów, dzielące się wspólnie zainteresowaniami z zakresu rozwoju hydroenergetycznego we wszystkich częściach świata. Podczas wydarzenia zostaną zweryfikowane wnioski i zaprezentowane osiągnięcia ze spotkań z ubiegłych lat.

Podtytuł konferencji „Postęp przez partnerstwo” podkreśla główną tematykę współpracy międzynarodowej, która będzie podstawą do dyskusji. Lokalizacja ma na celu ułatwienie uczestnictwa większej liczby krajów z Azji Środkowej i Europy Wschodniej. Nacisk konferencji zostanie położony na pomoc krajom mniej rozwiniętym w odblokowaniu ich potencjału rozwoju elektrowni wodnych, rozwoju społeczno-gospodarczego oraz współpracy transgranicznej.

KTO POWINIE WZIĄĆ UDZIAŁ?

Wszyscy, którzy zajmują się badaniami, planowaniem, projektowaniem, finansowaniem, budową, eksploatacją i konserwacją elektrowni wodnych i związanych z nimi struktur nie mogą przegapić okazji, aby dołączyć do tego międzynarodowego forum. Innymi kluczowymi uczestnikami będą specjaliści ds. zagadnień środowiskowych i społecznych, klimatu, ekonomii energetycznej, zarządzania ryzykiem oraz energii odnawialnej.

WSPÓŁPRACA I WYDARZENIA

Organizacje takie jak ICOLD oraz Międzynarodowa Agencja Energetyczna poprowadzą niektóre techniczne konferencje. Kolejne przedkonferencyjne warsztaty „Zaprojektuj mały projekt elektrowni wodnych w jeden dzień” odbędzie się przed HYDRO 2018. Będzie to czwarta z serii niezwykle udanych warsztatów na ten temat.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here