Polish Circular Week – Tydzień w Obiegu Zamkniętym – 22 – 28 października w Warszawie

  38

  Od wprowadzenie koncepcji gospodarki obiegu zamkniętego (ang.circular economy) zależy modyfikacja istniejącego modelu gospodarczego. Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO upowszechnia tę ideę wśród konsumentów, producentów i regulatorów. – Tworząc platformę współpracy kreujemy wspólną przyszłość gospodarczą i społeczną, opartą na świadomych i zrównoważonych wyborach – wyjaśnia Agnieszka Sznyk, prezes INNOWO. – Ogólnopolska akcja zainicjowana jest przez koalicję na rzecz obiegu zamkniętego rECOnomy, która ma na celu promocję tej idei wśród konsumentów i biznesu. Jest to szereg wydarzeń na terenie całej Polski, które mają przybliżyć społeczeństwu różne aspekty circular economy.

  Patronat nad inicjatywą objęły Ambasada Holandii, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, przedstawicielstwo Komisji Europejskiej, miasta: Warszawa, Łódź, Katowice, Poznań, Gdańsk. Jest to pierwsza edycja tej inicjatywy, ale organizatorzy  mają ambicję, aby na stałe wpisała się do kalendarza.

  W bogatym programie wydarzenia zaplanowano m.in. warsztaty m.in. na temat zrównoważonej mody oraz dla sektora budowlanego, event w Jadłodzielni, serię spotkań networkingowych dla biznesu, zamknięte śniadanie w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.  Kulminacyjnym punktem będzie trzecia edycja międzynarodowej konferencji Warsaw Circular Economy Summit 25 października.

  Więcej informacji na stronie wydarzenia www.circularweek.org  oraz  www.reconomy.evenea.pl

   

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać komentarz!
  Please enter your name here