Tydzień Gospodarki Obiegu Zamkniętego 22-28 października

  29

  Tydzień Gospodarki Obiegu Zamkniętego to cykl działań, które mają na celu edukację i promocję postaw, zachowań i rozwiązań z obszaru gospodarki cyrkularnej. Poprzez szereg wydarzeń, odbywających się w całej Polsce, będziemy zachęcać do zrównoważonej produkcji i konsumpcji – podstawowych założeń gospodarki obiegu zamkniętego.

  Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO, organizator wydarzenia, zamierza dotrzeć do jak najszerszego grona konsumentów, by wytłumaczyć czym jest gospodarka obiegu zamkniętego, jak jej idee mogą być wdrażane w codziennym życiu każdego z nas. Chcemy pokazywać jak efektywnie możemy wykorzystywać dostępne zasoby, generując przy tym jak najmniejszą ilość odpadów. Zależy nam by zaprezentować jak najwięcej obszarów, w których GOZ ma zastosowanie: moda, żywność, budownictwo, tak by uświadomić, że circular economy to nie teoria, a codzienna praktyka każdej osoby.

  Obok świadomości i zaangażowania konsumentów niezwykle ważne jest zaangażowanie partnerów biznesowych. Circular Week ma pokazać perspektywy biznesowe gospodarki obiegu zamkniętego, a także umożliwić nawiązanie współpracy pomiędzy różnymi grupami interesariuszy. Chcemy też zaprezentować rozwiązania legislacyjne, które zachęcą firmy do przestawiania swoich linearnych modeli biznesowych na cyrkularne rozwiązania.

  Chcemy włączyć jak najwięcej osób i instytucji we wdrażanie i propagowanie gospodarki obiegu zamkniętego. Zbieramy wszelkie inicjatywy związane z tą koncepcją i umieszczamy je na mapie wydarzeń (www.circularweek.org) – każdy może zostać współorganizatorem Circular Week!

  Wszystkie działania podejmowane podczas Pierwszego Tygodnia Gospodarki Obiegu Zamkniętego mają skłonić do zastanowienia się nad codziennymi nawykami konsumpcyjnymi, a także przyczynić się do świadomego i rozsądnego korzystania z zasobów oraz oparciu konsumpcji o odnawialne zasoby.

  Bogaty program wydarzeń poprzedzi konferencja prasowa 15 października o godz. 10.00 ul. Koszykowa 61 w Warszawie

  W trakcie spotkania organizatorzy oraz przedstawiciele partnerów przedsięwzięcia przedstawią główne założenia circular economy oraz opowiedzą o inicjatywach planowanych w całej Polsce podczas Pierwszego Tygodnia Gospodarki Obiegu Zamkniętego (22-18.10).

  W konferencji udział wezmą: dr Agnieszka Sznyk – Prezes Instytutu Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO; Małgorzata Greszta – Partner Zarządzający, CSR Consulting; Aleksandra Surdykowska –  PR & Marketing Manager Stena Recycling; Agata Czachórska – Circular IKEA Poland Project Leader; dr Marta Karwacka – pasjonatka ubioru, na co dzień zajmuje się zrównoważonym rozwojem i CSR-em firm, How to wear fair; Jakub Emanuel Malec – Szef Kuchni, Hotel Novotel Centrum, ekspert w temacie ograniczania marnotrawienia żywności.

  KONTAKT:Izabela Fortuniak

  i.fortuniak@innowo.org

  tel. 694-361-263

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać komentarz!
  Please enter your name here