VIII edycja Smart City Forum w Warszawie – odkryj miasto na nowo 19 – 20 września

  24

  Podczas VIII edycji Smart City Forum 19-20 września 2018 r., w Sheraton Warsaw Hotel odbędzie się podróż do miasta przyszłości, bezpiecznego i komfortowego dla mieszkańców, korzystającego z najnowszych rozwiązań technologicznych.

  Według raportu IESE Cities in Motion Index 2017, tylko dwa Polskie miasta zakwalifikowały się do pierwszej setki listy najbardziej inteligentnych miast świata. A co zrobić żeby więcej miast mogło walczyć w konkursie i to o pierwsze miejsca?

  Dobrym miejscem do dyskusji na ten temat jest Smart City Forum. – Tutaj spotyka się ultra nowoczesna technologia z tradycją, Nowoczesne i innowacyjne myślenie o tym, jak rozwijać nasze miasta i miasteczka z poszanowaniem ich tradycji, historii, tożsamości i tego wszystkiego, co stanowi tak naprawdę o dobrej energii każdego miasta, a więc z poszanowaniem naszych mieszkańców, bo wszystko, co robimy – robimy dla mieszkańców, mówi Beata Klimek, Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

  Zielona, nowoczesna, przyjazna Warszawa. Bilety elektroniczne na transport publiczny, autobusy elektryczne i nowoczesne tramwaje, miejski system rowerów publicznych, licznie rozmieszczone darmowe hotspoty, 220 skwerów, 80 parków, 8000 ha lasów – 40 proc. powierzchni miasta to tereny zielone, nowoczesny monitoring, ponad 400 miejskich kamer i ponad 1000 zrealizowanych projektów w ramach budżetu partycypacyjnego.

  Przykład bierzemy od najlepszych. Są to m.in.: Toronto, Paryż, Tel Awiw, Londyn, Berlin. Na Smart City Forum będziemy dzielić się najnowszą wiedzą, przykładami innowacyjnych rozwiązań i metodami pozyskiwania na nie funduszy. A wszystko dzięki obecności największych ekspertów z branży. Wyzwanie stanowi również znalezienie sposobu na wdrożenie tych rozwiązań do mniejszych miast, które stanowią przecież element większej całości.  Chcielibyśmy, żeby po takich spotkaniach słowo smart city nie było wyłącznie wytrychem, ale prawdziwą ideą, którą będziemy w przyszłości mogli wcielać w życie – mówi Kamil Szydłowski, koordynator ds. współpracy regionalnej, InnoEnergy.

  Na Kongresie nie zabraknie tematów o niskoemisyjności, intermodalności transportu, zagospodarowania przestrzennego oraz strategii innowacyjnych technologii. Debaty będą odpowiadały na najbardziej aktualne i ważne pytania dotyczące rozwoju miast przyszłości, a za ich merytoryczne przygotowanie odpowiada rada programowa pod przewodnictwem Macieja Bluja, wiceprezydenta Miasta Wrocław.

  Kongres realizowany jest w ramach działalności grupy MMC Polska.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać komentarz!
  Please enter your name here