15 lutego 9. Edycja Dyplomatycznego Otwarcia Roku

265

Dyplomatyczne Otwarcie Roku jest okazją do pokazania możliwości polskiej gospodarki zagranicznym partnerom. Po raz kolejny przedstawiciele władz państwowych, samorządu terytorialnego, korpusu dyplomatycznego oraz przedsiębiorców i instytucji, spotkają się 15 lutego na zaproszenie Krajowej Izby Gospodarczej, w Centrum Olimpijskim, żeby tworzyć właściwy klimat oraz konkretne płaszczyzny współpracy w celu większej internacjonalizacji polskiej gospodarki

Ekonomiści zapowiadają rok 2024 jako czas wzmocnienia gospodarczego. Optymistyczne są również zapowiedzi Banku Światowego dla Polski, który prognozuje wzrost naszego PKB o 2,6 procent. Dla Krajowej Izby Gospodarczej jest to też czas na intensyfikację współpracy z dotychczasowymi partnerami, również z przedstawicielami misji dyplomatycznych akredytowanych w Polsce w celu promocji polskiej gospodarki i wprowadzania polskich firm na nowe rynki zagraniczne – zapowiadają eksperci KIG.

Potencjał polskiej gospodarki powinien wyrażać się przede wszystkim w zdolności do współpracy, zarówno tej wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Dyplomatyczne Otwarcie Roku to dobra okazja żeby pokazać możliwości naszej gospodarki, zaprezentować ją naszym zagranicznym partnerom. Polski przedsiębiorca wielokrotnie już dał się poznać jako ten, który wyprzedza światowe trendy i łatwo adaptuje się do zmian. Nasze firmy nie tylko są w awangardzie rozwoju, ale zasługują na to, żeby ich głos był słyszalny na innych kontynentach – mówi Marek Kłoczko, prezes Krajowej Izby Gospodarczej.

Nowe warunki wymagają nowej wizji dla całej polskiej gospodarki

Dyplomatyczne Otwarcie Roku to już tradycyjna inicjatywa Krajowej Izby Gospodarczej, która tworzy mniej formalną przestrzeń na spotkania i dialog między władzą, biznesem i dyplomacją. Jest to inicjatywa o tyle cenna i istotna, że polski eksport niezmiennie należy do głównych motorów naszego życia gospodarczego.

Rok 2023 był kluczowy pod wieloma względami. Zmiana rządu w Polsce i deklaracje koalicji rządowej o nowym otwarciu w relacjach zagranicznych, zwłaszcza z Unią Europejską. Z drugiej strony wciąż odczuwamy skutki ostatnich kryzysów i wojny u naszego sąsiada. Nowe warunki wymagają Nowej Wizji dla całej polskiej gospodarki. Patrzymy w przyszłość z optymizmem, ale nawet optymizm nie zwalnia nas z podejmowania nowych wyzwań – mówi Jerzy Drożdż, dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą w Krajowej Izbie Gospodarczej.

Dyplomatyczne Otwarcie Roku stanowi również okazję do zaprezentowania walorów turystycznych, kulturalnych, a przede wszystkim potencjału inwestycyjnego Polski. Szczególnie cenna jest w tym zakresie ścisła współpraca z samorządami, która ma na celu rozwój regionalnej przedsiębiorczości oraz zachęcanie lokalnych firm do prowadzeniem biznesu na rynkach zagranicznych.

KIG

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here