1617

CZARNA PROCEJA 03.05.2021

Nawiązując do historii „Czarnej procesji” z 1789 roku integrujące się środowiska polskich przedsiębiorców przedłożą Prezydentowi i Parlamentowi RP postulaty dotyczące stworzenia  nowej reprezentacji polskich firm. Memoriał z żądaniami dotyczącymi obrony i przyszłości interesów rodzimych małych i średnich przedsiębiorstw zostanie upubliczniony 3 maja 2021 roku przed Pałacem Prezydenckim o godz. 12:00.  

Reakcją na zubożenie i bankructwa polskich firm jest postępująca integracja  przedsiębiorców. Łączą się: restauratorzy, hotelarze, właściciele sal sportowych, obiektów usługowych i inni. Nasz cel jest jeden. Wystąpić razem, upomnieć się o utracone dochody, przeciwstawić wyniszczającej, selektywnej i skłócającej polityce rządu.

Mimo ogromnych utrudnień organizacyjnych wynikających z ograniczeń w kontaktach  powstały: Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej, Ruch Społeczny Powszechnego Samorządu Gospodawczego.

Zbierane są i opracowywane postulaty i żądania polskich przedsiębiorców. Dotyczą one przede wszystkim konieczności wyłonienia przez środowisko i uznania przez rządzących reprezentacji przedsiębiorców jako partnera do rozmów o strategii odbudowy i rozwoju polskiej przedsiębiorczości i narodowej gospodarki.

Nawiązując do wydarzenia historycznego, jakim była „Czarna procesja” mieszczan polskich w 1789 roku podjęliśmy inicjatywę napisania i wręczenia prezydentowi i parlamentowi RP memoriału, w którym zawrzemy nasze najważniejsze żądania.

Memoriał zostanie upubliczniony 3 maja o godzinie 12.00 przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Dokument da początek zorganizowanemu, dysponującemu szerokimi kompetencjami i umocowaniami prawnymi ruchowi społecznemu na rzecz utworzenia prawdziwej reprezentacji polskich środowisk gospodarczych.

Więcej na stronie: www.pominieci.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here