2 mln zł od SSE na pomoc humanitarną dla Ukrainy

525

Z inicjatywy MRiT zarządy wszystkich Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce przekazały ponad 2 miliony złotych dla Ukrainy, która walczy o wolność i suwerenność własnego państwa z rosyjskim okupantem. Zebrane przez wszystkie czternaście Specjalnych Stref Ekonomicznych pieniądze, zostaną przekazane na pomoc humanitarną w Ukrainie.

Naród ukraiński z wielką ofiarnością i odwagą broni swojej Ojczyzny i integralności terytorialnej. Naszym ludzkim i obywatelskim obowiązkiem jest pomoc naszym sąsiadom w tej tragicznej sytuacji. Wsparcie ze strony Specjalnych Stref Ekonomicznych to kolejna z inicjatyw, która jest wyrazem naszej solidarności z obywatelami Ukrainy dotkniętymi wojną – powiedział minister rozwoju i technologii Piotr Nowak.

 Jestem przekonany, że ponad 2 miliony złotych przekazane przez  Specjalne Strefy Ekonomiczne przyczynią się do zapewnienia najpilniejszych potrzeb dla obywateli Ukrainy, którzy cały czas walczą o wolność swojego kraju i z niepokojem patrzą w przyszłość. Każda pomoc, szczególnie ta, która zabezpiecza najpilniejsze potrzeby mieszkańców Ukrainy, jest teraz cenna – zaznaczył wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.

Pomoc humanitarna dla Ukrainy

Obywatele Ukrainy, którzy doświadczają wojny bezpośrednio w swoim kraju, potrzebują obecnie wsparcia w zaspokajaniu najbardziej podstawowych potrzeb życiowych – głównie żywieniowych i medycznych. Pilnie potrzebne są artykuły takie jak leki, opatrunki specjalistyczne i wszelkiego rodzaju pomoc medyczna, która wcześniej nie była wymagana  na taką skalę. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w pomoc ofiarom wojny, kierujemy na stronę pomagamukrainie.gov.pl

Czym są Specjalne Strefy Ekonomiczne

Specjalne Strefy Ekonomiczne zostały powołane do życia na podstawie ustawy z 20 października 1994 o specjalnych strefach ekonomicznych. Do ich zadań należy przede wszystkim przyśpieszanie dynamiki rozwoju regionów poprzez przyciąganie nowych inwestycji i tworzenie miejsc pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here