23 czerwca transmisja konferencji w trybie on-line

459

Przedsiębiorcy, przedstawiciele start-upów, projektanci, przedstawiciele administracji i świata nauki  dyskutować będą 23 czerwca podczas 14. międzynarodowej konferencji  poświęconej „Innowacyjności i kreatywności w gospodarce” o zmianach w prowadzeniu  biznesu po pandemii, roli i miejscu designu we wzornictwie przemysłowym oraz nowych narzędziach i programach wsparcia dla przedsiębiorców. Organizatorem konferencji jest Urząd Patentowy RP przy współudziale Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej, Światowej Organizacji Własności Intelektualnej oraz Giełdy Papierów Wartościowych.

Konferencja będzie transmitowana z Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a relacja na żywo dostępna będzie na oficjalnej stronie Urzędu Patentowego RP, Facebooku oraz YouTube. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja na to wydarzenie. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne na język angielski.

Konferencja wpisana jest w plan Tygodnia Przedsiębiorcy, organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii i tematycznie nawiązuje nie tylko do Dnia Przedsiębiorcy, obchodzonego 21 czerwca, lecz również do Światowego Dnia Wzornictwa Przemysłowego, przypadającego 29 czerwca.

W tym roku tematem przewodnim będzie „Biznes wzmocniony designem – w czasie COVID i post-COVID”, ponieważ czas pandemii, który wymusił na wielu przedsiębiorcach dokonanie zmian w ich firmach miał niemały wpływ także na pracę projektantów. Dlatego podczas tegorocznej edycji tego przedsięwzięcia dowiemy się, m.in. które branże zyskały i miały możliwość dalszego rozwoju podczas COVID-19, które firmy z sukcesem zmieniły strategie dotyczące swoich marek, w jaki sposób projektanci odpowiadają na nowe wyzwania i potrzeby rynku, a także jak będzie wyglądała transformacja biznesowa po pandemii oraz jakie znaczenie w dokonywaniu się tych zmian będzie miał design oraz osoba projektanta.

Uczestnicy porozmawiają również o różnego rodzaju formach wsparcia dla przedsiębiorców. W odrębnym bloku tematycznym przedstawione zostaną dostępne w tym zakresie narzędzia, w tym m.in. związane z ochroną własności intelektualnej, które są niezbędnym elementem wzmacniającym konkurencyjność firm, zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.

W konferencji udział zapowiedział Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów i minister rozwoju, pracy i technologii, Daren Tang, dyrektor generalny Światowej Organizacji Własności Intelektualnej oraz  Christian Archambeau, dyrektor wykonawczy Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej.  

Wśród prelegentów głos zabiorą m.in. prof. Piotr Wachowiak, rektor SGH i jednocześnie przewodniczący Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP,  prof. Marlena Jankowska-Augustyn z Uniwersytetu Śląskiego, dyrektor Centrum Prawa Designu, Mody i Reklamy oraz liczni projektanci i wykładowcy zajmujący się strategią marek, a także rolą i miejscem designu po pandemii.

Szczegółowy program konferencji dostępny jest na stronie Urzędu Patentowego RP.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here