23 grudnia – Nów Księżyca w znaku Koziorożca

910

Jak działa astrologia, co jest kluczem do horoskopu, do zdarzeń, losu, kierunku, w którym podążamy? Horoskop jest zapisem pewnego szczególnego momentu, w którym się coś zaczęło. Ten krótki moment, ta chwila, jej odcisk, jej zapis, długo się odbija, całymi latami, nawet przez całe życie… Stąd w astrologii zasada: „zaczynaj coś, gdy jest dobry moment”. Jeśli zaczniesz coś w dobrym momencie, ta energia może cię długo prowadzić i wspierać.

Czym jest zatem „dobry” moment?

Nie zawsze tym, pod czym potocznie to rozumiemy. Dobry moment nie jest czekaniem na miłą, przyjemną, komfortową chwilę. Są pewne znaki, które sugerują, że coś jest „dobrym” momentem. Czy nie zdarzyło ci się żałować, że zmarnowałaś świetną okazję, nie powiedziałeś czegoś we właściwym momencie, nie uczyniłeś czego, co mogło ci pomóc? Może cię zablokował lęk, kompleksy, ignorancja?

Zdarza się…   Ale jeśli wiesz, że to ten właściwy moment i nic nie zrobisz? To jest już wyłącznie głupota.

Nów Księżyca to zwykle taka szansa i okazja. Nie zawsze jest to miły i komfortowy moment, ale to zawsze jest jakaś szansa. Mądry człowiek wykorzystuje szanse, nawet jeśli coś nie pójdzie według planu. Nie wyjdzie dziś, nie wyjdzie jutro. Pojutrze się uda – i o to właśnie chodzi.

Piotr Gibaszewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here