28 kwietnia – Forum „Polsko-Ukraińskie Dni Biznesu”

515

Gospodarka ukraińska potrzebuje szybkiego ożywienia i wsparcia międzynarodowego, aby zapewnić przetrwanie kraju w trudnym kontekście rosyjskiej agresji wojskowej. Krajowe firmy i polscy inwestorzy na Ukrainie szukają alternatywnych sposobów wznowienia działalności. Polsko -ukraińskie Forum odbędzie  się 28 kwietnia 2022r. od. 9.00 – 17.00  w Sali „Pod kopulą” w   Ministerstwie Rozwoju i Technologii, pl. Trzech Krzyży 3/5.

Od początku wojny Polska stała się jednym z najbardziej wiarygodnych sojuszników Ukrainy, udzielając jej bezprecedensowego wsparcia i demonstrując model dobrego sąsiedztwa między krajami.

W ciągu 8 lat swojego istnienia Międzynarodowe Forum „Polsko-Ukraińskie Dni Biznesu” przekształciło się w jedną z największych i najważniejszych platform komunikacyjnych skupiających przedstawicieli świata biznesu, pracodawców, instytucji finansowych, urzędników i przedstawicieli organizacji państwowych Ukrainy i Polski, stało się synonimem konstruktywnego dialogu między sąsiadującymi krajami. Dlatego nawet w tak trudnych czasach Komitet Organizacyjny XV Jubileuszowego Forum postanowił zorganizować wydarzenie, które stanie się epicentrum konsolidacji środowiska biznesowego w celu wsparcia ukraińskiego i polskiego biznesu na Ukrainie w warunkach agresji militarnej, poprawy współpracy handlowej i gospodarczej oraz nawiązania kontaktów biznesowych w formacie Ukraina-Polska.

Uczestnicy XV Międzynarodowego Forum „Polsko-Ukraińskie Dni Biznesu” będą dyskutować o:

współpracy handlowo-gospodarczej między Ukrainą a Polską: dotychczasowe sukcesy i perspektywy na przyszłość, programy wsparcia dla ukraińskich i polskich firm na Ukrainie w warunkach czasowej relokacji, formaty wsparcia państwa dla biznesu z Polski i krajów UE;

wielkim ożywieniu: perspektywy ożywienia gospodarki ukraińskiej, w szczególności w budownictwie, energetyce, transporcie i infrastrukturze cywilnej, agrobiznesie i rolnictwie;

dostępie do środków i instrumentów finansowych Polski i krajów Unii Europejskiej dla ukraińskich przedsiębiorców w Polsce i polskich inwestorów na Ukrainie;

mechanizmach rozwiązywania kwestii prawnych w okresie obowiązywania sankcji międzynarodowych, barier handlowych, a także rozwiązywania problemów związanych z kwestiami celnymi, podatkowymi, księgowymi i migracyjnymi pracowników ukraińskich i polskich na Ukrainie i w Polsce.

Wydarzenie odbędzie się tradycyjnie pod patronatem Ambasady Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej i Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Organizatorami forum są: Zrzeszenie Ukraińskiego Biznesu w Polsce oraz  EUCON Grupa Prawnicza. Współorganizator: Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).

Uczestnicy Forum, w tym ukraińscy i polscy przedsiębiorcy i inwestorzy, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, instytucji dyplomatycznych, będą mieli wyjątkową okazję do uzyskania aktualnych informacji na temat perspektyw ożywienia gospodarczego, wszelkich aspektów czasowej relokacji i wsparcia ukraińskich i polskich firm w Polsce podczas konstruktywnych dyskusji z ponad 40 prelegentami z Ukrainy i Polski, udziału w spotkaniach B2B, znalezienia osób o podobnych poglądach w kręgach biznesowych, omówienia pilnych kwestii.

Pamiętaj: wspólny wysiłek i partnerstwo są kluczowe! Uczestnictwo w Forum jest bezplatne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here