28 października rozpoczyna się w Katowicach piąta edycja Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa Cybersec

1079

Dynamiczny rozwój technologii cyfrowych zmienia na naszych oczach świat. Stwarza nowe szanse i możliwości, ale także generuje koszty i wyzwania związane z cyberbezpieczeństwem. Jak im sprostać? Odpowiedzi na to pytanie przyniesie w dniach 29-30 października – CYBERSEC – największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie dotyczące cyberbezpieczeństwa. Jubileuszowa, piąta edycja imprezy po raz pierwszy zawita do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. CYBERSEC wyznaczy w Katowicach kluczowe kierunki dla cyberbezpieczeństwa na najbliższą przyszłość.

Samorząd Województwa Śląskiego we współpracy z Instytutem Kościuszki, pozarządowym ośrodkiem naukowo-badawczym, rozszerzył tegoroczna edycję  CYBERSEC o szereg nowych inicjatyw i wydarzeń. Nowością będą największe w regionie CEE targi produktów i usług cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC EXPO. Z kolei w ramach CYBERSEC Forum przewidziano  liczne eksperckie prezentacje i dyskusje w ramach czterech równoległych ścieżek tematycznych: Państwo, Obrona, Przyszłość i Biznes.

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji będzie „Securing the world’s digital DNA”. Samorządowcy liczą, że trzydniowe spotkanie w Katowicach stworzy możliwości współpracy między sektorem prywatnym, publicznym oraz uczelniami z regionu, przyczyniając się w efekcie do szybszego rozwoju regionalnej gospodarki opartej o nowe technologie.

„Wszechobecna transformacja cyfrowa wymaga wbudowania cyberbezpieczeństwa w DNA cyfrowego świata. Do tego właśnie konieczne jest zaangażowanie regionów i miast. Coraz więcej regionów w Europie dostrzega w tym procesie swoją szansę rozwojową” – tłumaczy prezes Instytutu Kościuszki Izabela Albrycht.

CYBERSEC jest pierwszą w Polsce i jedną z nielicznych w Europie coroczną konferencją typu public policy, poświęconą strategicznym aspektom cyberprzestrzeni i globalnej rewolucji technologicznej, której celem jest zwiększenie cyberbezpieczeństwa w różnych sektorach gospodarki w UE, NATO oraz ich państwach członkowskich.

Od 2015 roku gromadzi społeczność skupioną wokół tematyki cyberbezpieczeństwa. CYBERSEC wykorzystuje sprawdzoną formułę opartą na połączeniu wiedzy ekspertów i profesjonalistów z różnych dziedzin, w celu opracowywania rekomendacji

W ramach CYBERSEC CEE 2019 tradycyjnie odbędzie się CYBERSEC Forum – konferencja o już ugruntowanej pozycji i coraz bardziej cenionej marce, ale również CYBERSEC EXPO  (największe targi produktów i usług cyberbezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej), CYBERSEC WOMEN, CYBERSEC Regions & Cities, CYBERSEC for Development  oraz inne ważne wydarzenia. (R)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here