8.11  – Globalny szczyt w Warszawie przeciwko nielegalnemu handlowi

731

W szóstej odsłonie Światowego Szczytu Nielegalnego Handlu, nacisk położony zostanie na kraje Europy Środkowej i Wschodniej. Wydarzenie będzie okazją do dyskusji na temat zjawiska nielegalnego handlu i przedstawienia działań, które należy podjąć, by ograniczyć jego skalę. Szczyt po raz pierwszy odbywa się w Polsce, co jest dowodem na jej szczególną rolę w walce z procederem, który przynosi światowej gospodarce roczne straty na poziomie trylionów dolarów.

Europa Środkowo-Wschodnia, z uwagi na uwarunkowania geograficzno-polityczne, mierzy się z większą liczbą wyzwań związanych z nielegalnym handlem. Utrzymujący się popyt konsumencki, przemyt z krajów trzecich, nielegalna produkcja w krajach UE, trudność skutecznej kontroli granic, wreszcie ogólna sytuacja makroekonomiczna, to czynniki sprzyjające rozwojowi tego zjawiska.

Nielegalny handel przekracza granice, dlatego kluczowe znaczenie ma współpraca na szczeblu regionalnym. Zachęcamy do dołączenia do ekspertów reprezentujących międzynarodowe organizacje, świat biznesu, agencje rządowe oraz organy ścigania podczas rozmów poświęconych strategiom i najlepszym praktykom, które pomogą zwalczać nielegalny handel na dużą skalę.

W gronie prelegentów znajdą się m.in. Mariusz Gojny, wiceminister finansów i zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej, Leszek Wieciech, szef programu antykorupcyjnego, UN Global Compact Network Poland, Stefano Betti, zastępca dyrektora generalnego, Transnational Alliance to Combat Illicit Trade (TRACIT).

Szczyt odbywa się w jęz. angielskim, dyskusje będą tłumaczone na żywo na jęz. polski. Miejscem konferencji jest warszawski hotel InterContinental, Emilii Plater 49

Link do wydarzenia: https://bit.ly/3FpXy14

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here