1665

Karnawał to szaleństwo imprez i zabaw, które ogarnia cały świat! Jego fenomen polega na tym, że w znanej nam formie organizuje się go od kilku setek lat i nic nie wskazuje na to, by tradycje karnawałowe miały odejść w zapomnienie.

W porównaniu z zabawami organizowanymi w szlacheckiej Polsce, obecny polski karnawał wypada dość blado. Dawniej przez cały czas trwania zapust, sarmaccy bracia odwiedzali się nawzajem i biesiadowali do białego rana. Najpopularniejszą zabawą w karnawale były kuligi, czyli przejażdżki saniami zaprzęgniętymi w konie. Zajeżdżano wtedy do wszystkich okolicznych dworów, w każdym jedząc i pijąc. Kulig mógł trwać nawet kilka dni z przerwami na krótki sen i zregenerowanie sił.

Klimat nam się od tego czasu mocno zmienił. O kuligach w mieście trzeba zapomnieć, ale wspaniałą zabawą można się nadal cieszyć w karnawale.

Bal Noworoczny Warszawskiej Izby Gospodarczej nawiązuje do tych dobrych tradycji. Warto się o tym przekonać i skorzystać z tej karnawałowej propozycji. Zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here