1296

Koronawirus zagraża  światu. W epicentrum walki z epidemią są dziś Chiny. Ludzie łączą się w budowie wielkiego muru zdrowia i życia. Przyłączmy się i my, okażmy solidarność w różny sposób, zachęcają organizatorzy koncertu charytatywnego. Wirus nie zna granic, nie wybiera i atakuje tam, gdzie najmniej się tego spodziewamy, zwłaszcza najsłabszych. Nie możemy obojętnie mijać problemu tylko dlatego, że zaistniał 8 tysięcy kilometrów od nas. W chwilach trudnych bądźmy solidarni!. 

Koncertem chcemy zwrócić uwagę na fakt, że w obliczu zagrożenia epidemiologicznego wszyscy jesteśmy równi. W imieniu samorządu gospodarczego zwracamy się z prośbą o wsparcie organizacji koncertu charytatywnego „Solidarni z Wuhan”, który odbędzie się w Filharmonii Narodowej w Warszawie, 27 lutego br. o godz. 19:00. 

Drugim ważnym aspektem organizacji tego wydarzenia jest zwrócenie uwagi na metody zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa. Jedna z nich jest bardzo prosta, ogólnodostępna, a jednak stosowana niewystarczająco. Badania pokazują zatrważająco niski poziom higieny osobistej Polaków, co budzi niepokój nie tylko w sytuacji zagrożenia koronawirusem. A przecież jedną z najskuteczniejszych metod obrony przed wszelkimi wirusami i bakteriami jest właściwa higiena osobista. 

Chcemy bić na alarm do władz wszystkich szczebli, by rozpoczęły narodową edukację higieny, jako formę troski o naszą przyszłość!  Liczymy na Państwa wsparcie w organizacji tego wydarzenia poprzez udział osobisty, a także wsparcie finansowe.  Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na zakup masek ochronnych i materiałów higienicznych na potrzeby personelu medycznego pracującego w polowych szpitalach w Wuhan.

Każda forma pomocy będzie dla nas bezcenna.  Osoba odpowiedzialna za kontakt: Katarzyna Kaczmarska tel. 500 174 453, e-mail: katarzyna@wig.waw.pl

Z wyrazami szacunku

 Marek Traczyk, prezes zarządu WIG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here