Akademia Sukcesora to miejsce, gdzie biznes spotyka się z rodziną

1537

Instytut Biznesu Rodzinnego w trosce o trwałość polskiej przedsiębiorczości rodzinnej organizuje trzecią edycję Akademii Sukcesora. Pierwszy w Polsce 9-miesięczny program managerski dla sukcesorów z firm rodzinnych łączy w sobie najnowszą wiedzę z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, praktyczne aspekty jej zastosowania oraz indywidualny rozwój uczestników.

Ten program managerski jest inny niż wszystkie! Wśród zagadnień zarówno tematy „rodzinne”, jak i tematy biznesowe, potrzebne do roli lidera firmy w przyszłości – ale oczywiście w ujęciu rodzinnym! Uczestnicy uczą się zarówno od ekspertów, jak i od mentorów – właścicieli najbardziej podziwianych firm rodzinnych z kraju. Akademia Sukcesora to miejsce, gdzie biznes spotyka się z rodziną, a wiedza z doświadczeniem. Tutaj sukcesorzy uczą się jak budować swój autorytet, poszerzają kompetencje managerskie, by w przyszłości zatroszczyć się o trwałość i rozwój rodzinnych biznesów.

– W ciągu najbliższych lat w polskich przedsiębiorstwach rodzinnych będzie następowało wiele procesów sukcesyjnych. Eksplozja przedsiębiorczości lat 90. skutkuje tym, że mamy tak dużo 30-letnich firm, które będą przechodziły w nowe ręce. Warto zadbać o odpowiednie przygotowanie sukcesorów do przejęcia rodzinnego biznesu, a Akademia Sukcesora to najlepszy z możliwych wyborów. Tutaj kompleksowo przygotowujemy uczestników do pełnienia roli lidera w przyszłości – mówi dr Adrianna Lewandowska, prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego i inicjator Akademii Sukcesora.

Akademia Sukcesora staje się początkiem biznesowej przygody dla wielu młodych sukcesorów dorastających pod czujnym okiem rodziców. Moi rodzice patrzą teraz na mnie bardziej przychylnie i poważniej mnie obierają, ponieważ wiedzą do czego dążę i wiąże swoją przyszłość z firmą – mówi Ewa Bukowiec sukcesorka w Meblobuk Sp.j. Dziewięciomiesięczna przygoda uczestników Akademii Sukcesora rozpoczyna się już w styczniu 2020. Zaczynają od zjazdu w Poznaniu – to dwudniowe spotkanie, podczas którego odbędzie się intensywny warsztat, którego celem jest zrozumienie dynamiki biznesu i rodziny. Sukcesorzy poznają mistrzowskie strategie metodologii Family & Business Strategy. Na uczestników czeka mnóstwo merytorycznej wiedzy i pozytywnych emocji, które są wstępem do intensywnej pracy w ciągu całego programu.

Sukcesorzy poczują i doświadczą, co to znaczy budować firmę, stawiać czoła wyzwaniom biznesowym i odpowiadać na wymogi rynku. Dowiedzą się, czym jest model biznesowy, jak go konstruować, na czym opierać przewagę konkurencyjną. Nauczą się analizować otoczenie rynkowe i siły oddziałujące w sektorze rodzinnego biznesu, określą pozycję strategiczną przedsiębiorstwa. Dowiedzą się, jak podnieść efektywność strategiczną rodzinnej firmy i jak konsekwentnie realizować strategię. Równocześnie czując, jak na każdy biznes może oddziaływać rodzina. Być może po raz pierwszy w życiu spojrzą na swój biznes z perspektywy inwestora, jak i rodzica. 

Zapraszając do udziału w programie mentorów – właścicieli podziwianych polskich przedsiębiorstw rodzinnych z wieloletnią tradycją, sukcesorzy otrzymują możliwość kształcenia się w siedzibach ich firm. Każdy z zaproszonych Mentorów jest gospodarzem jednego z ośmiu dwudniowych zjazdów. Spotkania zaplanowane są na piątki i soboty oraz soboty i niedziele. Każdy zjazd w siedzibie firmy Mentora rozpoczyna się od zwiedzenia firmy i poznania jej historii bezpośrednio od jej właściciela. Następnie ma miejsce część merytoryczna – prelekcja wygłaszana przez gospodarza odnosząca się do tematyki danego zjazdu. Po jej wysłuchaniu na uczestników czeka część praktycznych warsztatów, prowadzonych przez eksperta. – Zmieniam się na lepsze. Ta Akademia czyni cuda! – mówi Robert Podleś junior, sukcesor w Cobi S.A.

Więcej opinii na temat Akademii oraz relacja z przebiegu poprzedniej edycji znajduje się tutaj: www.AkademiaSukcesora.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here