Kolejna inwestycja firmy Amazon w Łodzi

1556

Amazon stworzy 500 kolejnych miejsc pracy w regionie łódzkim, zwiększając zatrudnienie w swoich centrach logistycznych do 1300 osób – zapowiedziała dziś  Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.  Amerykańska spółka zamierza powiększyć w ciągu 12 miesięcy powstające w mieście centrum logistyczne. Obiekt o powierzchni 40000 mkw., który Amazon otwiera już w sierpniu tego roku, zostanie rozbudowany o kolejne 33000 mkw. Jest to już trzecia faza inwestycji  w regionie łódzkim.  

Firma stworzyła dotychczas 700 miejsc pracy w centrum logistycznym w Pawlikowicach, które zostało uruchomione jesienią 2019 r. W maju 2020 r. poinformowała, że zatrudni ponad 100 pracowników w nowo powstałym centrum logistyki e-commerce w Łodzi, oferując konkurencyjne wynagrodzenie i szeroki pakiet benefitów. Teraz Amazon ogłasza, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy utworzy kolejnych 500 miejsc pracy, zwiększając łączne zatrudnienie w regionie łódzkim do 1300 miejsc pracy.

Centrum logistyczne firmy Amazon w Łodzi

Ta inwestycja nabiera szczególnego znaczenia, ponieważ realizowana jest w bardzo trudnym – zarówno dla biznesu, jak i dla pracowników – czasie epidemii koronawirusa, kiedy wiele firm redukuje zatrudnienie, zmniejsza pensje, czy wstrzymuje realizację planowanych inwestycji. Dlatego nowo powstałe miejsca pracy są teraz tak ważne, oznaczają bowiem możliwość zatrudnienia i źródło dochodu dla wielu łódzkich rodzin” – dodała, prezydent miasta.

Będzie to dziewiąte centrum logistyczne  amerykańskiej spółki w Polsce. Amazon rozpoczął rekrutację na szereg nowo utworzonych stanowisk, w tym dla inżynierów, specjalistów HR i IT, specjalistów BHP i finansów oraz kierowników operacyjnych.

„Dotychczasowe doświadczenia z wysoko wykwalifikowanymi i zmotywowanymi pracownikami w regionie łódzkim, jak również owocna współpraca z lokalnymi władzami i biznesem, utwierdzają nas w przekonaniu, że rozszerzenie naszej obecności w Łodzi było dobrym wyborem. W Amazon jesteśmy dumni, że możemy kontynuować swój rozwój i inwestycje, tworząc jednocześnie więcej stałych miejsc pracy w Polsce. Cieszymy się, że już ponad 16000 osób wybrało Amazon na swojego pracodawcę. Naszym celem jest oferowanie konkurencyjnego wynagrodzenia, pakietu benefitów i szerokich możliwości rozwoju kariery. Wierzymy, że nowe centrum logistyczne Amazon przyczyni się do znaczącego wzrostu gospodarczego w regionie łódzkim” – powiedział Marian Sepesi, dyrektor regionalny ds. operacji Amazon.

Źródło informacji: Biuro prasowe Amazon

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here