Ambitny plan MLP w produkcji zielonej energii dla swoich najemców

1275

Grupa MLP specjalizująca się w budowie i zarządzaniu nowoczesnymi centrami magazynowymi, prowadzi w Polsce 7 parków logistycznych. Jest pionierem w montażu instalacji fotowoltaicznych na dachach magazynów. MLP zamierza teraz stać się liderem w dziedzinie ekologii i tworzenia zielonej energii.  Zapowiada, że za 3-4 lata będzie w stanie zaproponować najemcom ceny energii niższe od rynkowych. Troska o ekologię i efektywność stała się codziennością dla branży nieruchomościowej. Zrównoważony rozwój i proekologiczne działania są niezwykle ważne dla dewelopera magazynowego.

MLP staje się częścią „rodziny dbającej o ekologię”, której zadania to przede wszystkim ograniczenia emisji CO2, zwiększenie udziału energii zielonej oraz obniżenie wysokich obecnie cen prądu.  – Nasze założenia przekuwamy w konkretne działania. W pierwszym etapie najważniejszym celem jest dbanie o środowisko, a w drugim – za około 3-4 lata – będziemy w stanie zaproponować naszym najemcom ceny energii niższe niż rynkowe – zapewnia Agnieszka Góźdź, dyrektor Działu Sprzedaży MLP Group w rozmowie  z PropertyNews.pl i dodaje „O zrównoważonym rozwoju i ekologicznych trendach porozmawiamy na 4Buildings (15-17 listopada, MCK w Katowicach).

Klienci MLP aktywnie uczestniczą w realizacji zielonych inwestycji. Bardzo ważną dla nich kwestią jest, z jakiego źródła pochodzi energia. Równie istotne jest stosowanie materiałów, które pochodzą z recyclingu. W Polsce MLP jest pionierem montażu instalacji fotowoltaicznych na dachach magazynu. Pierwsza instalacja została zrealizowana i uruchomiona w Pruszkowie. – Jesteśmy w trakcie przygotowywania trzech kolejnych, które chcemy zainstalować na przełomie lutego i marca 2020 Docelowo w 2020  instalacje powinny osiągnąć łączną moc 1MW. Dodatkowo, chcemy w dużych parkach zainstalować punkty ładowań samochodów elektrycznych, które dzięki panelom słonecznym będą punktami darmowego ładowania – kontynuuje Agnieszka Góźdź.

Grupa ma ambitne plany oferowania najemcom prąd dużo tańszy aniżeli mogliby mieć u konkurencji. To nie tylko troska o środowisko, ale także czysty rachunek ekonomiczny . – W przyszłości chcielibyśmy produkować na użytek naszych najemców około 30 proc. energii pochodzących z ogniw fotowoltaicznych. Nasz cel to stać się absolutnym liderem w dziedzinie ekologii i tworzeniu zielonej energii. Jak już wspomniałam w dłuższym okresie czasu przyniesie to korzyści dla wszystkich naszych klientów, podsumowuje dyrektor Działu Sprzedaży MLP Group w Polsce. (PropertyNews.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here