Asseco dostosowało medyczne systemy IT do warunków pandemii

1193

Aktualizacja wdrożonego przez Asseco Poland systemu eWUŚ dla Narodowego Funduszu Zdrowia, usprawnia prowadzenie bezpłatnych świadczeń medycznych.  Jednocześnie informuje o kwarantannie danego pacjenta i dacie jej zakończenia. Integracja tzw. znacznika kwarantanny z systemami IT, dostarczanymi przez Asseco Poland dla szpitali i przychodni, podniosła bezpieczeństwo pracy lekarzy i personelu medycznego.

W warunkach dynamicznego rozwoju pandemii, szybki dostęp lekarzy do rzetelnej informacji o pacjentach zagrożonych zachorowaniem na COVID-19 jest bardzo ważny dla sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania systemu ochrony zdrowia. Osoba objęta kwarantanną nie może opuszczać miejsca zamieszkania, a tym samym korzystać z porad lekarskich poza nim.

25 marca br. system eWUŚ został uzupełniony o tzw. znacznik kwarantanny. Dzięki temu, przy nazwisku pacjenta objętego kwarantanną oprócz informacji o prawie do świadczeń, pojawia się adnotacja o kwarantannie i czasie jej obowiązywania. To ważna informacja dla lekarzy, którzy do tej pory mogli się opierać wyłącznie na oświadczeniu pacjenta.

Systemy medyczne używane przez lekarzy oraz personel medyczny w szpitalach (system AMMS) oraz samodzielnych przychodniach i gabinetach lekarskich (system mMedica) w sposób automatyczny prezentują informację o kwarantannie pobieraną z systemu eWUŚ. Funkcjonalność ta jest już dostępna dla wszystkich placówek ochrony zdrowia, posiadających te systemy.

„Wytworzenie oprogramowania i wdrożenie aktualizacji systemu ewidencyjnego w NFZ, uzupełniające eWUŚ o nowe funkcjonalności, zostały przez nas wykonane w rekordowo szybkim tempie i mam nadzieję, że przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa lekarzy i pacjentów w placówkach medycznych” – powiedział Damian Bankiewicz, dyrektor Działu Projektów Dedykowanych w Pionie Opieki Zdrowotnej Asseco Poland.

Baza jest systematycznie uaktualniania. Według danych Ministerstwa Zdrowia, aktualnie kwarantanną objętych jest ponad 200 tys. osób. (inf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here