Asseco wdraża e-zdrowie w województwie opolskim

1443

Asseco, największy polski producent oprogramowania, wdroży system elektronicznej dokumentacji medycznej oraz usługi z obszaru e-zdrowia w 4 szpitalach oraz w zespole szkół medycznych na Opolszczyźnie. To jeden z największych tego typu projektów w regionie, a jego wartość wynosi niemal 4 mln zł brutto.  Jednym z ośrodków, w którym wprowadzony będzie elektroniczny system jest Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie, dysponujący 200 łóżkami szpitalnymi i salą operacyjną.  

Placówki medyczne w całej Polsce stoją przed wyzwaniem, jakim jest wdrażanie elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) oraz ciągłe podnoszenie jakości oferowanych usług. Województwo opolskie właśnie wykonało duży krok w budowaniu e-zdrowia w swoim regionie. Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej ZOZ w Głuchołazach, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie – Koźlu, Zakład Opieki Zdrowotnej w Białej oraz Zespół Szkół Medycznych w Brzegu podpisały umowę z Asseco Poland – lidera wśród dostawców oprogramowania dla sektora ochrony zdrowia. Obejmuje ona wdrożenie systemu elektronicznej dokumentacji medycznej oraz zwiększenie funkcjonalności istniejących i uruchomienie nowych e-usług dla pacjentów, a także unowocześnienie zintegrowanego systemu informatycznego (HIS), który funkcjonuje w tych placówkach.

Cieszę się, że będziemy mogli realizować ten ważny w skali całego województwa projekt. Informatyzacja służby zdrowia jest prowadzona przede wszystkim z myślą o pacjentach i mam nadzieję, że wkrótce odczują oni pozytywne efekty budowania e-zdrowia na Opolszczyźnie – mówi Jan Butkiewicz, Dyrektor w Pionie Opieki Zdrowotnej w Asseco Poland. Przykładem innowacyjnego rozwiązania, które zostanie wdrożone jest chociażby wirtualny asystent, dzięki któremu pacjent będzie mógł szybko znaleźć odpowiednią jednostkę i lekarza, który zajmie się jego schorzeniem.

Całość inwestycji odbędzie się w ramach projektu „Upowszechnianie świadczenia e-usług w ramach sieci współpracy jednostek medycznych i placówki edukacyjnej na terenie Województwa Opolskiego”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here