Astrplogiczny raport tygodniowy (25 – 31.10)

1763

Hreferralspccleanen

Niektórzy twierdzą, że końcówka października to jeden z najsmutniejszych momentów roku. Widok spadających liści, narastający chłód, deszcz i wiatr mogą potęgować poczucie przemijania, melancholii i zadumy. I choć może się to wydawać zaskakujące, ale jest całkiem sporo osób, które uwielbiają ten nostalgiczny i smutny czas. To bowiem doskonały czas na zatopienie się w fotelu z pasjonującą książką, obejrzenie zaległych seriali i filmów, świetna okazja do tego, by uciec od codzienności w świat fantazji, marzeń i wzruszeń.

Ostatni tydzień października zaczynamy dość spokojnie. Wieczorem Księżyc wkracza w znak Raka, co zachęca do skupienia na potrzebach duszy i uczuciowych tęsknotach. To także dobra okazja do rozmowy z bliską sercu osobą o tym wszystkim, co jest ważne w życiu.

We środę nastrój przemijania i smutku mocno się objawi u tych, którzy mają za sobą rozstanie, cierpią z powodu samotności lub odrzucenia. Kwadratura Wenus z Neptunem wzmocni odczucie deficytu czułości, bliskości, miłości i ciepła. Towarzyszyć temu będzie niechęć do działania, pracy, aktywności i myślenia. Aby jednak nie popaść w depresyjne emocje, warto zafundować sobie odrobinę przyjemności dla ciała i ducha. Słodki drobiazg, mała kawka, gorąca kąpiel poprawą wam humor i samopoczucie.

Noc z ze środy na czwartek nie będzie miła dla tych, którzy zabrali ze sobą do łóżka dużą porcję rozterek, trosk, zmartwień i stresu. Opozycja Księżyca z Plutonem może zakłócić spokój snu i nocnego wypoczynku atakując was ciężkimi myślami i ponurymi wspomnieniami. Dzień jednak przyniesie zdecydowaną poprawę nastroju. Księżyc wkraczając w znak Lwa oraz Wenus w sekstylu z Jowiszem zapewnią wam dużą porcję przyjemności, wysoki komfort, miłe i sympatyczne relacje z bliskimi.

I choć piątek niesie wiele miłych skojarzeń – tym bardziej, że jest początkiem długiego weekendu – to jednak poranne samopoczucie i humory nie będą nadzwyczajne. Opozycja Księżyca z Saturnem sprawi, że znów was może czekać nieprzyjemna noc. Nasilenie się dolegliwości ciała i psychiki może okazać się szczególnie dotkliwe dla tych, którzy cierpią na bezsenność, mają osłabiony organizm i zaliczyli dużą dawkę stresu. Na szczęście, wraz z nastaniem dnia, energia zacznie wracać.

Nie dla wszystkich sobota będzie miłym i spokojnym dniem długiego weekendu. Opozycja Księżyca z Jowiszem oraz kwadratura Słońca z Saturnem szczególnie dopiecze tym, którzy się wybierają w długie podróże na groby bliskich, na rodzinne spotkania i zjazdy. Warto zatem zadbać o dobre przygotowanie, sen i odpoczynek, by podróż nie była zbyt uciążliwa i męcząca. Wieczorem Mars wkracza w znak Skorpiona, co niektórych może prowokować do bardziej odważnych, asertywnych a nawet ryzykownych zachowań, tym bardziej, że pokusa wspólnych biesiad z dawno nie widzianymi znajomymi i przyjaciółmi może być wysoka. Księżyc wkraczając w znak Panny jednak poskromi kulinarne i alkoholowe szaleństwa.

W niedzielę warto wyskoczyć na dłuższy spacer do lasu lub do parku, po to by odpocząć od codziennego zgiełku, by lepiej i głębiej przeżyć świąteczny czas wizyt na grobach bliskich.

Piotr Gibaszewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here