#AzjaTech. Szybka rejestracja patentu w Singapurze

713

Singapur umacnia swoją pozycję jako czołowe miejsce do patentowania wynalazków związanych ze sztuczną inteligencją w ramach programu “Przyspieszona inicjatywa na rzecz sztucznej inteligencji”, który jest prowadzony przez Urząd Patentowy tego państwa. Celem jest skrócenie okresu trwania procedury patentowej w tym sektorze. W niektórych krajach może ona zająć nawet od dwóch do czterech lat.

Singapur postanowił dostosować krajowe przepisy do wymagań funkcjonowania na globalnych rynkach i stać się światowym centrum patentów z obszaru sztucznej inteligencji. Umożliwia to wysoka pewność prawa w kraju, niezależny i sprawny system sądowniczy oraz funkcjonowanie w ramach postbrytyjskiego systemu prawnego.

W tym roku Alibaba, jedna z największych chińskich korporacji e-commerce, załatwiła formalności związane z patentem z sektora sztucznej inteligencji w ciągu zaledwie trzech miesięcy właśnie w Singapurze.

Obecnie państwo podpisało porozumienia z instytucjami zajmującymi się ochroną własności intelektualnej w Wielkiej Brytanii, Brazylii oraz Katarze, łącząc w ten sposób społeczności zajmujące się rozwiązaniami w branży nowych technologii. Urząd Patentowy ds. własności intelektualnej Singapuru pracuje obecnie nad rozszerzeniem porozumień z innymi innowacyjnymi państwami.

FDI Intelligence działający w ramach Financial Times ocenił Singapur jako czołowe miejsce pod względem atrakcyjności dla inwestowania w sztuczną inteligencję i robotykę. Singapur przebił w tym rankingu światowe centra nowych technologii takie jak Szanghaj, Dubaj, Houston czy Pekin. Programy takie jak wspomniana wyżej „Przyspieszona inicjatywa na rzecz sztucznej inteligencji” mają za zadanie wprowadzić kraje ASEANu w czwartą rewolucję przemysłową. (wnp.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here