Bądź ostrożny, żeby nie płakać na pogrzebie

1640

Zakaz wychodzenia z domu w okresie epidemii jest często lekceważony przez ludzi.  Nie wszyscy zdają sobie sprawę z konsekwencji zakażenia groźnym wirusem. Do wyobraźni niepokornych  może przemówić inicjatywa pracowników zakładu pogrzebowego „Lamento” w Radomiu, którzy  aktywnie włączyli się w popieranie apelu o pozostanie w domu.  W sieci pojawiło się zdjęcie przedstawiające dwóch pracowników  tego zakładu w kombinezonach zapewniających ochronę przez zarazą na tle firmowego samochodu. Wszystko zostało opatrzone słynnym hasztagiem #zostanwdomu.

Od kilkunastu dni w Polsce obowiązuje stan epidemii.  Wychodzenie z domu zostało ograniczone z wyjątkiem robienia zakupów niezbędnych do codziennego funkcjonowania. W popularnych mediach społecznościowych  nie brakuje również akcji zalecających do przestrzegania tej zasady. Największą popularność osiągnął hasztag #zostanwdomu. Coraz większa liczba osób zamieszcza go dodając nowe zdjęcia w swoim profilu, w tym także: członkowie personelu medycznego, celebryci, influencerzy, firmy, przedsiębiorstwa ale i wiele innych osób martwiących się o stan epidemiologiczny kraju.

Zakład pogrzebowy „Lamento” w Radomiu także postanowił nie przechodzić obojętnie obok tej akcji i w sposób lekko kontrowersyjny postarać się przemówić do wyobraźni społeczeństwa. W sieci pojawiło się zdjęcie przedstawiające dwóch pracowników w kombinezonach chroniących przed wirusem na tle firmowego samochodu, opatrzone popularnym hasztagiem. Na portalu cozadzien.pl zamieszczona jest wypowiedź jednego z pracowników zakładu – Pawła Porzyczki: – „Nasz wpis może wzbudzać kontrowersję, ale ważne, żeby ten przekaz dotarł do jak największej grupy osób. Włączamy się do akcji „zostań w domu”. Naprawdę lepiej jest teraz nie wychodzić bez potrzeby i zachować wszystkie środki ostrożności, niż za dwa tygodnie płakać na pogrzebie. Dlatego mamy nadzieję, że w ten dosyć sugestywny sposób przekonamy ludzi do pozostania w domach i nie bagatelizowania niebezpieczeństwa.”

Dziś, 31 marca premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował o kolejnym zaostrzeniu przepisów, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Starajmy się nie bagatelizować problemu i stosować się do zaleceń, bez względu na wszystko. Zadbajmy o siebie i bliskich i zostańmy na ten trudny czas w domu, abyśmy po ustaniu epidemii w naszym kraju mogli znów normalnie funkcjonować w niezmienionym składzie naszych rodzin i przyjaciół. #zostanwdomu

Autorką tekstu jest Wiktoria Stefańska, studentka dziennikarstwa na UKSW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here