Bądźmy EKO – w domu, w hotelu, w życiu…

853

Nasze codzienne decyzje wpływają na dziś i jutro Ziemi. Liczy się każde działanie, każdej firmy, każdej osoby, bo ich suma daje efekt skali. Wybierajmy proekologiczne rozwiązania, na przykład wodę w szkle, nie w plastiku – jak  w hotelu Manor House SPA.

Około 1 mln ton plastikowych opakowań trafia rocznie na polski rynek i niestety te liczby rosną. Plastik jest ogromnym zagrożeniem dla środowiska naturalnego. Problemem są góry śmieci zalegające na wysypiskach, w lasach, w morzach, oceanach. Odpady plastikowe rozkładają się od kilkudziesięciu do nawet 1000 lat, a podczas rozkładu plastiku groźne dla zdrowia związki przedostają się do gleby i wód. Eksperci alarmują, że tworzywa sztuczne, które dostają się do przewodu pokarmowego, mogą powodować zaburzenia hormonalne, schorzenia neurologiczne i nowotwory.

– Od początku funkcjonowania naszego obiektu promujemy zdrowy styl życia i stosujemy sprzyjające naturze rozwiązania – mówi Dorota Tokarska, dyrektor marketingu mazowieckiego kompleksu hotelowego Manor House SPA**** – Pałac Odrowążów*****. – Powszechnie wiadomo,  że wszechobecne plastikowe butelki, tzw. butelki PET, rozkładają ponad 500 lat, dlatego korzystamy z wody w opakowaniach szklanych. W restauracji serwujemy ożywioną wodę w karafkach, a w pokojach – w szklanych, wymiennych butelkach z lokalnej wytwórni wód. Woda w szkle jest lepsza, niż w plastiku, również ze względów zdrowotnych. Znaczenie ma także fakt, że stawiając na regionalne produkty, ograniczamy długie transporty, co ma wpływ na mniejszą emisję spalin.

W hotelowej restauracji  Manor House serwuje się ożywioną wodę Grandera w szklanych karafkach, a wszystkie napoje oraz dania przygotowywane są na jej bazie. Poprawia ona walory smakowe, dobroczynnie wpływa na zdrowie, jest też przyjazna środowisku.

System Grandera do ożywiania wody jest zastosowany w całym kompleksie. Jej zaletami można się więc cieszyć podczas zabiegów w Gabinetach Bioodnowy, w bezchlorowym basenie i jacuzzi oraz w kompleksie Łaźni Rzymskich z saunami, basenem swim z przeciwprądami, prysznicami, grotą z natryskami polarną mgłą, kamienną wanną do schładzania, brodzikiem z zimną wodą i lodospadem, a także w pokojowych łazienkach, np. podczas wyróżniających Manor House SPA kąpieli w wannach ofuro.

Autorski projekt dwuosobowej wanny duo ofuro by Manor House łączy prozdrowotne działanie wysokiego słupa wody (hydroterapia) z przyjemnością kąpieli we dwoje (hotel dla dorosłych) oraz oszczędnością wody (aspekt ekologiczny). Strukturalna woda, ożywiana metodami Grandera i dr. Keshego nie tylko nie zawiera chloru i powszechnie stosowanej chemii basenowej, jest też bezzapachowa, krystalicznie czysta, nie powoduje więc podrażnień, a chroni i pielęgnuje skórę, która po kąpieli jest elastyczna, delikatna, wygładzona, niczym po zastosowaniu balsamu. Jej walory szczególnie cenią osoby z wrażliwą skórą, a także z długimi włosami, które po kąpieli stają się miękkie, łatwo się rozczesują i układają nawet bez stosowania odżywki.

Justyna Kurowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here