Bezpieczne i trwałe utrzymanie dróg zimą

1774

Polska była pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej pełniącym rolę organizatora i gospodarza XV Międzynarodowego Zimowego Kongresu Drogowego, w którym uczestniczyli delegaci reprezentujący 42 kraje z 5 kontynentów. Impreza odbywa się raz na cztery lata. Biorą w niej udział eksperci, naukowcy, a także praktycy z firm na co dzień zajmujących się zadaniami związanymi z utrzymaniem dróg zimą na całym świecie.

Jest to jedyne wydarzenie na świecie gdzie szeroko omawiana jest tematyka związana z zimowym utrzymaniem w każdym aspekcie – od planowania zadań, przez ich finansowanie, standardy a także innowacje, która mogą wnieść nową, lepszą jakość w utrzymanie przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów ponoszonych w tym zakresie. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało: „Zapewnić bezpieczne i trwałe utrzymanie dróg zimą”.

W ramach przygotowań do organizacji Światowego Kongresu Drogowego 2019, przedstawiciele Departamentu Transportu w Abu Dhabi wzięli udział w Międzynarodowym Zimowym Kongresie Drogowym 2018, który odbywał się w Gdańsku w dniach 20-23 lutego 2018. Kongres jest uważany za platformę wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy krajami narażonymi na ciężkie warunki atmosferyczne oraz ich wpływu na bezpieczeństwo drogowe.

W czasie Kongresu odbyło się wiele prezentacji i paneli dyskusyjnych dotyczących zarządzania bezpieczeństwem na drodze oraz innowacyjnych rozwiązań, które wzmacniają rozwiniętą infrastrukturę, zwiększają poziom bezpieczeństwa drogowego, przyczyniają się do zmniejszenia ilości wypadków drogowych oraz podnoszą jakość usług oferowanych społeczeństwu. Przedstawiciele różnych państw z całego świata omawiali szereg zagadnień dotyczących transportu i bezpieczeństwa na drodze, szczególnie w warunkach zimowych.

Przedstawiciele Departament Transportu w Abu Dhabi zaprezentowali w czasie tego wydarzenia główne projekty i inicjatywy, które są podejmowane w dziedzinie bezpieczeństwa drogowego oraz infrastruktury. Departament Transportu dąży do wymiany informacji i wiedzy na temat transportu powierzchniowego z zainteresowanymi rządami z całego świata, dysponując również skutecznymi środkami komunikacji z sektorem prywatnym, ekspertami i specjalistami w dziedzinie transportu i infrastruktury.

Przedstawiciele Departamentu Transportu starali się wykorzystać swoje uczestnictwo w gdańskim Kongresie, aby promować Światowy Kongres Drogowy 2019 w Abu Dhabi, renomowane wydarzenie, do którego organizacji prawo wygrała reprezentowana przez nich emiracka instytucja, w swoich nieustających dążeniach do wspierania wkładu Zjednoczonych Emiratów Arabskich w rozwój drogowy na całym świecie oraz w ramach przygotowań do bycia gospodarzem największych międzynarodowych wydarzeń z dziedziny transportu.

Światowy Kongres Drogowy 2019 w Abu Dhabi, który odbędzie się pod hasłem „Łączenie Kultur, Umacnianie Gospodarki”, ma przyciągnąć około 7000 delegatów i reprezentantów zarówno sektora rządowego jak i prywatnego z ponad 120 krajów. Departament Transportu dąży do wzmacniania współpracy pomiędzy stronami zainteresowanymi oraz dokłada wszelkich starań, aby zapewnić sukces Kongresowi.

Warto tu także wspomnieć, że w czasie Kongresu będą omawiane aktualności związane z rozwojem sieci drogowej, systemów transportowych, monitorowania ruchu, najnowszych technik innowacyjnych w inteligentnych miastach (smart cities) i inteligentnych systemach transportowych oraz inne powiązane zagadnienia.

Źródło Embassy Warsaw MA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here