Bezpłatne wsparcie ekspertów z PAIH

671

Przedsiębiorcy mogą liczyć na bezpłatne porady ekspertów z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, którzy pomogą znaleźć teren oraz środki na finansowanie nowych, innowacyjnych przedsięwzięć. W poszukiwaniach PAIH wykorzystuje tzw. generator ofert inwestycyjnych, narzędzie dostępne poprzez stronę internetową Agencji. To baza ofert, w której znajdują się grunty należące zarówno do podmiotów publicznych, jak i prywatnych. Posiłkuje się też własną siecią kontaktów na poziomie samorządów oraz specjalnych stref ekonomicznych.

„Mamy już ponad 25-letnie doświadczenie w realizacji inwestycji, co doprowadziło do ponad 900 sfinalizowanych projektów. Obecnie prowadzimy ok. 190 przedsięwzięć. Nasi eksperci na co dzień asystują przy inwestycjach z wielu branż, prowadząc projekty w różnych regionach. Nasze wsparcie jest nieodpłatne” – informuje Monika Grzelak, zastępca dyrektora w Centrum Inwestycji, PAIH.

Wsparcie, które oferuje Agencja przy inwestycjach można podzielić na dwa etapy. „Najpierw pracujemy z firmą, by określić czynniki, które są ważne dla znalezienia optymalnej lokalizacji dla danej inwestycji. Potem przystępujemy do poszukiwania odpowiednich terenów” – kontynuuje Monika Grzelak.

PAIH doradza zarówno przy inwestycjach typu greenfield, czyli wtedy, gdy poszukują ziemi, która do tej pory nie była wykorzystywana przemysłowo lub brownfield, gdy pomaga w znalezieniu istniejących już budynków produkcyjnych.  -„Przestawiamy przedsiębiorcom propozycje kilku, kilkunastu terenów. Wszystko zależy od tego, czy decydujemy się na poszukiwanie w konkretnym rejonie Polski, jednym czy kilku województwach”, dodaje.

Na tym etapie Agencja pomaga również zgromadzić dane związane z dostępnością odpowiednich pracowników w danym regionie, ich oczekiwaniami finansowymi, a także dostępną w tym miejscu pomocą publiczną. Po zawężeniu liczby wybranych lokalizacji, dochodzi do wyboru tej najbardziej interesującej z punktu widzenia przedsiębiorcy. Finalizacja inwestycji nie oznacza jednak zakończenia współpracy.   W ramach opieki poinwestycyjnej pomagamy znaleźć kontrahentów, zainteresowane współpracą instytucje badawcze, czy dostawców technologii” – potwierdza Monika Grzelak.

Więcej na PAP MediaRoom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here