Biolifting kolagenowych – nowoczesny zabieg odmładzający i ujędrniający skórę

1445

Nie od dziś wiadomo, że podstawą młodej i jędrnej skóry jest kolagen. Naturalne procesy starzenia się powodują, że dochodzi do jego utraty. Oznaką tego są zmarszczki i zaburzony owal twarzy. Na szczęście medycyna estetyczna zna skuteczne sposoby na przywrócenie pięknego wyglądu i poprawę samopoczucia. Jednym z najnowszych jest biolifting guna, czyli mezoterapia kolagenowa.

Biolifting kolagenem w Happy Clinic

Biolifting guna to ujędrniająca mezoterapia kolagenowa – jeden z najnowszych zabiegów odmładzających i ujędrniających skórę. Cała procedura opiera się na stymulowaniu aktywności fibroblastów, procesów regeneracyjnych i naturalnej produkcji włókien kolagenowych poprzez podanie preparatu z substancją czynną, jaką jest kolagen wsparty składnikami roślinnymi lub witaminowymi.

Fibroblasty są odpowiedzialne za wytwarzanie kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego przez organizm. Ostatni z nich, gdy dostanie się do przestrzeni międzykomórkowej, wiąże dostępną tam wodę. Dzięki temu nie tylko zwiększa objętość skóry, powoduje jej odpowiednie napięcie i wygładzenie zmarszczek, ale także intensywnie nawilża. Dzięki temu zyskujemy zdrowy, promienny i młody wygląd.

Natomiast nowe włókna kolagenowe, które tworzą się podczas bioliftingu guna są regularne i równoległe. To sprawia, że zmarszczki są napinane i wygładzane, a obwisłe fragmentu skóry unoszą się, jednocześnie poprawiając owal twarzy. Pacjent może zaobserwować u siebie tzw. efekt liftingu bez skalpela.

Ponadto zabieg jest swego rodzaju zabezpieczeniem i usunięciem efektów działania wolnych rodników, które uszkadzają włókna kolagenowe i elastynę. Należy pamiętać, że są one wszechobecne w naszym środowisku. Ich źródłem są między innymi: pożywienie, alkohol, zanieczyszczenia, długotrwałe opalanie się, stres, dym tytoniowy.

Biolifting guna – zalety

Mimo że biolifting guna jest zabiegiem dosyć nowym, zdążył on podbić serca specjalistów medycyny estetycznej na całym świecie. Przede wszystkim może być on stosowany jako samodzielne leczenie przeciwstarzeniowe, a także stanowić wsparcie dla innych preparatów, zwłaszcza kwasu hialuronowego oraz botuliny – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz efektów, które zamierza osiągnąć.

Zalety bioliftingu guna to: ●        wystarczy kilka sesji, aby uzyskać oczekiwane efekty, ●  zabieg nie musi być często powtarzany, ●     mezoterapia kolagenowa redukuje oznaki starzenia się i przywraca skórze nawilżenie, ●    regeneracja po zabiegu nie trwa długo, ●     preparaty do bioliftingu guna są wzbogacone o witaminy i minerały dobre dla skóry, ●       zabieg stymuluje naturalną produkcję kolagenu,●      przystępna cena, ●      przeznaczony dla mężczyzn i kobiet.

Biolifting guna jest uznawany za zabieg bezpieczny, jeżeli przeprowadza go doświadczony lekarz medycyny estetycznej. Może się zdarzyć, że po iniekcji na skórze wystąpią zaczerwienienia (a także pieczenie lub niewielki ból – u osób wyjątkowo wrażliwych). Są one reakcją na umieszczenie igły pod skórą i ustępują samoistnie po kilkunastu minutach.

Dla kogo przeznaczony jest biolifting guna?

Według Iwony Manikowskiej z Happy Clinic:   biolifting guna przeznaczony jest dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry, odmłodzić ją i opóźnić procesy starzenia się poprzez stymulowanie naturalnej syntezy kolagenu. Mezoterapia kolagenowa sprawdzi się także przy niwelowaniu efektów chorób metabolicznych, które mają wpływ na tkankę łączną.

Wskazania do bioliftingu guna to: ●    zmniejszenie zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie, ●      odmładzanie dłoni, ●     leczenie rozstępów i blizn, ●       miejscowe niwelowanie oznak starzenia się skóry, ●   ujędrnienie tkanki łącznej, ●     lifting piersi, ●   stymulowanie wzrostu włosów.

Mezoterapia kolagenowa nie jest przeznaczona dla wszystkich, dlatego przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzamy wywiad i badanie skóry. Przeciwwskazania do bioliftingu guna: ●     ciąża i okres karmienia piersią, ●     choroby nowotworowe, ●      infekcje skóry, ●     choroby autoimmunologiczne, ●     opryszczka, ●      nadwrażliwość na składniki preparatu.

Ile kosztuje biolifting guna?  Cenę sprawdź na blogu Happy Clinic.  Jest niezwykle atrakcyjna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here