Biomed-Lublin wytwarza już immunoglobuliny anty SARS-CoV-2 z osocza ozdrowieńców

1535

Biomed Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek Spółka Akcyjna jest polską firmą farmaceutyczną, która produkuje preparaty lecznicze, wyroby medyczne i odczynniki laboratoryjne.  Od lat współpracuje z uczelniami, ośrodkami badawczymi, autorytetami medycznymi, przy opracowywaniu nowych produktów i wskazań. Zaangażowana jest w badania kliniczne, dokumentujące skuteczność istniejących leków. Biomed-Lublin rozpoczął proces wytwarzania immunoglobuliny anty SARS-CoV-2 z osocza ozdrowieńców.

Projekt jest realizowany w ramach konkursu Agencji Badań Medycznych dotyczącego minimalizacji zagrożenia epidemiologicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2. Jak podano w komunikacie skierowanym do PAP – „Proces wytwarzania zajmie ok. 1,5 miesiąca, zaś po wytworzeniu serii leku przez emitenta zostanie on przekazany do pozostałych konsorcjantów: Instytutu Hematologii i Transfuzjologii oraz Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie w celu wykonania niezbędnych badań zgodnie z harmonogramem projektu”

Pod koniec lipca spółka informowała, że Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebrały dla niej 171,7 litrów osocza zawierającego przeciwciała anty-SARS-CoV-2, czyli ilość niezbędną do rozpoczęcia wytwarzania preparatu. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here