Branża budowlana w rozkwicie

2135

W stolicy Wielkopolski rozpoczęły się targi przemysłu budowlanego. Potrwają do drugiego lutego. BUDMA jest jedną z najbardziej specjalistycznych i rozpoznawalnych polskich imprez targowych w kraju. Bogata oferta cieszy inwestorów z branży budowlanej, która zdaniem ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego w ostatnich miesiącach osiągnęła niespotykany wzrost.

– W najbliższych latach Polska będzie jednym z największych placów budowy w Europie – ocenił szef resortu. – To wielka szansa dla producentów i deweloperów. Podliczyliśmy wstępnie nasz potencjał rozwojowy w obszarze infrastruktury do roku 2030. Przekracza 140 miliardów euro. To jest niewątpliwie wielka szansa dla naszej branży budowlanej.

Budownictwo to 10 proc. naszego PKB, które daje mniej więcej tyle samo zatrudnienia. To bardzo ważna część gospodarki – Często się mówi, że jest papierkiem lakmusowym tego, co dzieje się w gospodarce, dodał minister. – Branża zanotowała dwucyfrowy wzrost, przekraczający w niektórych miesiącach nawet 20 proc. To pokazuje, jaki jest jej potencjał i jak odpowiada na działania rządu.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk też potwierdził, że polska gospodarka i budownictwo mają się dobrze, dlatego poznańskie targi BUDMA przeżywają dynamiczny rozwój.

– Polska jest dzisiaj olbrzymim placem budowy nie tylko w infrastrukturze kubaturowej, ale także w obszarze inwestycji drogowych i kolejowych – podkreślił. – Przedsiębiorcy zagraniczni, którzy funkcjonują w branży budowlanej w Europie i na świecie chętnie angażują się w realizację inwestycji w naszym kraju. Te targi są doskonałą okazją do tego, by polskie firmy, polscy producenci mogli na tym rynku w sposób istotny zaistnieć i podjąć międzynarodową współpracę.

Targi są też okazją do wyróżnienia innowacyjnych produktów o najwyższej jakości Złotymi Medalami MTP. Eksperci Sądu Konkursowego pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Józefa Jasiczaka uhonorowali w tym roku w sumie 35 takich innowacyjnych rozwiązań. Wśród wyróżnionych znalazły się aż 3 produkty marki WIŚNIOWSKI – system inteligentnego sterowania domem smartCONNECTED, brama garażowa UniPro RenoSystem oraz drzwi CREO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here