Bruksizm? Czy wiesz, że można go leczyć botuliną??

1377

Często budzisz się z bólem głowy? W Twoim życiu nie brakuje stresu? Czas udać się do lekarza medycyny estetycznej – być może przyczyną Twoich porannych cierpień jest bruksizm. Jeżeli właśnie tak będzie brzmiała diagnoza, to musisz wiedzieć, że bruksizm można skutecznie leczyć za pomocą botuliny.

Co to jest bruksizm?

Z medycznego punktu widzenia bruksizm jest zaliczany do parasomnii, czyli zaburzeń występujących w czasie snu. Charakterystyczne dla bruksizmu jest zaciskanie zębów i zgrzytanie nimi. Niektóre osoby cierpiące na bruksizm nie są tego nieświadome – dowiadują się dopiero po skonsultowaniu się ze stomatologiem, który stwierdza np.: pęknięcia szkliwa, zmiany zapalne czy rozchwianie zębów.

Nieleczony bruksizm może doprowadzić do poważnych problemów z zębami. Właśnie dlatego jego zdiagnozowanie i leczenie powinno odbyć się jak najszybciej – dzisiejsza medycyna estetyczna zna skuteczne rozwiązania, które pozwalają wyeliminować zgrzytanie czy zaciskanie zębów.

Dlaczego zaciskam lub zgrzytam zębami?

Za główną przyczynę bruksizmu uznaje się stres. Jeżeli tego nie brakuje w Twoim życiu, to możesz go uznać za czynnik sprawczy. Choć stres jest przez specjalistów wymieniany jako główna przyczyna bruksizmu, to nie można zapomnieć o innych przyczynach. Do takich zalicza się: wady zgryzu, nieprawidłowo wykonane wypełnienia, jednostronne żucie pokarmów.

Specjaliści podkreślają, że problem bruksizmu może dotknąć również osoby mające nawyk częstego sięgania po gumę do żucia.

Jakie objawy wskazują na bruksizm?

Bruksizm może zostać rozpoznany przez lekarza podczas konsultacji internistycznej, a to dlatego, że pacjent może skarżyć się na ból:  głowy – ten pojawia się najczęściej rano, tuż po przebudzeniu, ucha, w okolicy skroniowo-żuchwowej.

Jeżeli zauważyłeś jeden z powyższych objawów u siebie, to nie lekceważ go – jak najszybciej skontaktuj się ze swoim lekarzem, jeżeli okaże się, że jest również specjalistą chorób wewnętrznych i specjalistą medycyny estetycznej to bingo! Trafiłeś w dobre ręce. Zostaniesz właściwie zdiagnozowany.

Botulina – skuteczna recepta (nie tylko) na bruksizm, to w Happy Clinic jest oczywiste, ale czy słyszał o tym Twój lekarz stomatolog?

Botulina to skuteczne rozwiązanie dla pacjentów borykających się z bruksizmem. Jeszcze do niedawna pacjentom przypisywano głównie leki uspakajające lub kierowano ich na psychoterapię. Po przeprowadzeniu licznych badań wiadomo, że dobre efekty przynosi leczenie botuliną. Co to takiego?

Bardzo prawdopodobne, że słyszałeś o botulinie – ma ona szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Przez lekarzy jest wykorzystywana głównie jako środek przeciwzmarszczowy, który skutecznie wygładza np. zmarszczki mimiczne. Botulina ma jednak jeszcze inne działanie – wiadomo, że rozluźnia mięśnie. I właśnie dlatego stosuje się ją przy leczeniu bruksizmu. Rozluźnienie mięśni eliminuje zaciskanie i zgrzytanie zębami. Czy to wszystko, oczywiście, że nie! Botulina jest skuteczna w wyszczuplaniu twarzy. Okrągła buzia jest charakterystyczna dla większości Słowianek, to taki nasz znak rozpoznawczy, często nie lubiany. Jeśli marzysz o smukłej buzi, możesz skorzystać z serii zabiegów botuliną. Po zmniejszeniu masy mięśniowej żwaczy uzyskasz efekt Angeliny Jolie. O takim rezultacie marzy większość pacjentek Happy Clinic.

Jak wygląda zabieg?

Zdiagnozowano u Ciebie bruksizm i zastanawiasz się nad rozpoczęciem leczenia z wykorzystaniem botuliny? Zabieg polega na wstrzyknięciu dawki botuliny w mięśnie żwacze. W tym celu lekarz korzysta z bardzo cienkiej igły. Większość pacjentów nie odczuwa bólu, ale jeżeli jesteś bardzo wrażliwa, możesz otrzymać miejscowe znieczulenie.

Kiedy pojawiają się pierwsze efekty?

Różnicę w sile odczuwania bólu zauważysz już po 2 dniach. Rozluźnienie mięśni będzie odbywało się stopniowo, a wszelkie dolegliwości bólowe miną po upływie od 4 do 8 tygodni.

Pamiętaj, że po jednym zabiegu wstrzyknięcia botuliny nie wyleczysz się się z bruksizmu.  Kolejna sesja zabiegowa powinna odbyć się po 28 dniach, licząc od dnia pierwszej iniekcji.

Czy i kiedy powtórzyć zabieg?

Efekt leczenia botuliną utrzymuje się kilka miesięcy. Aby uzyskać najlepszy rezultat, warto wykonać serię zabiegów. Częstotliwość przeprowadzania zabiegu należy ustalić z lekarzem. W końcu każde leczenie to sprawa indywidualna.

Dla nas Polek, o często okrągłej twarzy, leczenie botuliną to kuracja idealna, przestają nas męczyć bóle głowy, w niepamięć odchodzi zgrzytanie zębami, a zmniejszenie masy mięśni żwaczy daje efekt pięknie wyszczuplonej twarzy. Okrągła buzia pięknie się wysmukla, a my dziewczyny w każdym wieku czujemy się piękne i zrelaksowane i nie musimy już na noc zakładać na zęby mało seksownej szyny zaleconej nam przez stomatologa.

Iwona Manikowska, Happy Clinic, ekspert portalu liderzyinnowacyjnosci.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here