Chińczycy wybrali polski system BIMvision. Uznali go za najlepszy

1365

Firma Datacomp podpisała  dziś umowę z chińskim partnerem ZWSOFT CO., LTD. o współpracy w zakresie dystrybucji pakietu BIMvision na rynku chińskim. System opracowany przez firmę Datacomp pozwala na oglądanie wirtualnych modeli budynków, które zostały stworzone w  narzędziach CAD,  nie wymagających  posiadania licencji na te programy. Przetłumaczony już na język chiński BIMvision umożliwia uczestnikom projektu identyfikację problemów i ich rozwiązanie jeszcze w fazie projektowej oraz optymalizację czasu pracy i niezwykle sprawny obieg informacji pomiędzy uczestnikami procesu inwestycyjnego.  

Chiński spółka ZWSOFT mieści się w 15 milionowym Guangzhou (Kanton) i jest dostawcą oprogramowania inżynierskiego. Dzięki kompleksowym rozwiązaniom CAx, ZWSOFT zaspokaja różnorodne potrzeby różnych branż, takich jak AEC (architektura, inżynieria, konstrukcje) i MFG (planowanie zasobów dla produkcji). Jej sztandarowe produkty ZWCAD i ZW3D zyskały ponad 900 000 klientów w 90 krajach.

Firma szukała oprogramowania dla inwestorów i wykonawców realizujących projekty w BIM dla dużych inwestycji – jak to określono od 50 kondygnacji w górę. Na podstawie przeglądu różnych rozwiązań ZWSOFT wybrała polski system BIMvision opracowany przez firmę Datacomp jako najlepszy. Liczba użytkowników BIMvision na świecie stale rośnie i niebawem przekroczy 200 tysięcy. Użytkowników korzystających z chińskiej wersji jest zaledwie kilka tysięcy, ale ta sytuacja wkrótce zmieni się za sprawą chińskiego partnera bowiem tamtejsze budownictwo masowo przechodzi na technologię BIM. W trakcie wielu zdalnych kontaktów i testów mogliśmy oglądać spektakularne i bardzo zaawansowane modele ogromnych kompleksów budowlanych, stacji metra czy budowli inżynieryjnych jakich w Europie realizuje się niewiele.

Andrzej Tomana

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here