Safe cloud for storing medical records – Chmura bezpieczna dla przechowywania dokumentacji medycznej

1435

Comprehensive medical information systems provided by Atende Medica allow to automate the work of medical institutions and efficiently manage their complex structure. They combine administrative, medical, analytical laboratories and imaging diagnostics. The offer dedicated to the medical market includes numerous solutions that meet both individual expectations of institutions, built to meet specific needs, as well as general solutions used in each medical unit.

Kompleksowe systemy informacji medycznej dostarczane przez firmę Atende Medica pozwalają automatyzować pracę instytucji medycznych i sprawnie zarządzać ich złożoną strukturą. Łączą w sobie część administracyjną, medyczną z laboratoriami analitycznymi i diagnostyką obrazową. W ofercie dedykowanej dla rynku medycznego znajdują się liczne rozwiązania spełniające zarówno indywidualnie oczekiwania placówek, budowane pod konkretne potrzeby,  jak i ogólne, wykorzystywane w  każdej jednostce medycznej.

 Firma tworzy oprogramowanie dla szpitali i przychodni. Najczęściej dla dużych  placówek, które realizują projekty finansowane ze środków UE.   Posiada kompleksowe rozwiązania do obsługi pacjentów, łącznie ze zlecaniem zabiegów i leków na oddziale, ich dystrybucji i analizy kosztów leczenia. System pozwala na generowania całej dokumentacji i sprawozdawczości przekazywanej do NFZ i bezpieczne  przechowywanie tych dokumentów.

– Projekty  realizowane w publicznej służbie zdrowia z dofinansowaniem ze środków unijnych, mają  z reguły duże budżety.  – informuje Tomasz Judycki, wiceprezes Atende Medica. – Część tych pieniędzy pozwala na instalowanie serwerowni z prawdziwego zdarzenia w takich ośrodkach, gdzie można bezpiecznie przechowywać wszystkie dokumenty w wersji elektronicznej. Mamy też ofertę dla mniejszych podmiotów. Proponujemy im oprogramowanie w  modelu chmurowym, czyli na naszych serwerach, ponieważ takie jednostki nie mają szans na tworzenie systemów do bezpiecznego przechowywania dokumentacji, którą trzeba archiwizować w szczególnych przypadkach nawet przez 30 lat.

Rozwiązania chmurowe to jest usługa skierowana przede wszystkim do małych przychodni i pojedynczych gabinetów. Można korzystać od zaraz. Opłata za usługę jest abonamentowa. Użytkownik dostaje login, hasło i już może używać tego oprogramowania.

– Modele chmurowe mają przyszłość, dlatego warto z nich korzystać.– zauważa wiceprezes. –  Bezpiecznie i długoterminowo  przechowują dane zabezpieczając je przed wyciekiem i kradzieżą. Technologie szybko się starzeją. Gdybyśmy dzisiaj dostali dokument sprzed 20 lat to moglibyśmy mieć problem z odtworzeniem takiego nośnika. To samo może być z programami, które teraz tworzymy w obecnych standardach, ale za dwie dekady mogą być już archaiczne.

Przechowywanie dokumentacji w chmurze, jest wygodniejsze. Dostawca takich rozwiązań zadba o to, aby w miarę kolejnych rewolucji technologicznych,  te dokumenty przenosiły się na nowsze nośniki. Będzie można je otworzyć w przyszłości. Z kartkę papieru zapisaną przed laty nie ma problemu,  ale z dokumentami elektronicznymi nie będzie już tak prosto.

(JC)

Witryna izby: http://piim.org.pl/
Projekt „Jedna klawiatura”: http://piim.org.pl/jednaklawiatura/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here