Contec i Medisensonic – partnerzy przełomowych technologii

657

Medisensonic współtwórca innowacyjnego materaca specjalistycznego o nazwie Sorest, z technologią bezkontaktowego pomiaru i modulacji snu, rozpoczyna ostatni etap przed wprowadzeniem wyrobu medycznego na rynek. Jest już o krok przed podpisaniem kontraktu z firmą Contec, największym w kraju dostawcą technologii  i maszyn do produkcji nowoczesnych materacy i tapicerki samochodowej.

Od  30 lat firma Contec jest sprawdzonym partnerem najważniejszych firm konfekcyjnych w Polsce i na świecie. Bogate doświadczenie zdobyte we współpracy z producentami z branży konfekcji technicznej pozwoliło opracować i wdrożyć w wielu zakładach unikatową technologię do produkcji materacy, wykorzystywaną m.in. w branży medycznej.

– Jesteśmy specjalistami w zakresie technologii i automatyzacji produkcji tekstyliów technicznych, tapicerki meblowej, materacy i wielu innych. Nasze maszyny są dostosowane do wysokich wymagań klientów z różnych sektorów, pozwalają istotnie ograniczyć koszty produkcyjne i znacząco podnieść jakość oraz wydajność. Kluczowym jest zrozumienie potrzeb klienta i opracowanie koncepcji projektu, dlatego każdorazowo przeprowadzamy szczegółowe audyty na produkcji , dzięki czemu tworzymy dedykowane rozwiązania spełniające wszystkie wymagania naszych klientów – podkreśla Marcin Celmerowski, prezes spółki Contec.

– Wkrótce podejmiemy współpracę z tą profesjonalną firmą, która opracowała od strony technologicznej i dokonała rozruchu szeregu parków maszynowych dla większości producentów materacy w Polsce – podkreśla Robert Gromada, prezes spółki Medisensonic. – Posiada sprawdzonych i zaufanych dostawców surowców i materiałów, dobrze zaopatrzony i zorganizowany magazyn i Dział Logistyczny, a jakość wyrobów gwarantuje niezwykle specjalistyczna  kadra.

Contec ma  bogate doświadczenie we współpracy z przedsiębiorstwami branży tekstylnej, w tym producentami materacy.  Do grona partnerów, o ogromnym potencjale technologicznym dołączy niebawem polska spółka Medisensonic,  która tworzy rozwiązania, wyprzedzające światową konkurencję w bezinwazyjnej diagnostyce medycznej. Nowatorskie technologie opracowują wybitni naukowcy i inżynierowie, specjalizujący się w technice mikrofalowej, fotonowej i sensorycznej  przy współudziale ekspertów medycznych.

– Jednym z takich rozwiązań jest materac opracowany w wyniku naukowej i twórczej pracy badawczej naszego zespołu oraz pracowników naukowych Uniwersytetem Medycznym w Łodzi – informuje Robert Gromada. – Po zakończeniu etapu projektowania i prac badawczych aktywnego materaca Sorest, diagnozującego bezdech nocny z jednoczesną funkcją terapeutyczną , zamierzamy jak najszybciej  wdrożyć go do produkcji. Bardzo nam w tym pomoże współpraca z doświadczonym wytwórcą. Zależy nam na pozyskaniu dla materaca klientów instytucjonalnych oraz  indywidulanych w celu jego komercyjnej sprzedaży.

Materac jest wyposażony w biosensory, które będą na bieżąco kontrolowały funkcje życiowe i oddechowe pacjenta w czasie snu. Ze względu na swoją mechanikę, która pozwala na bezpieczną zmianę pozycji śpiącego pacjenta, przywracającą mu oddechu, ten produkt jest unikatowy na poziomie światowym. (JC)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here