Cyfrowy pomysł Szymona Hołowni na „zieloną” i demokratyczną Polskę.

1065

Na Kongresie Polska 2050, Szymon Hołownia zapowiedział przełom w polskiej polityce i gospodarce.  Nowatorskim pomysłem zaskoczył uczestników kongresu, członków ruchu, a także wiele osób oglądających transmisję w telewizji. Ku  ogromnemu zdziwieniu, „gościem specjalnym”, utrzymywanym w wielkiej tajemnicy, okazała się aplikacja Jaśmina, która będzie miała istotny wpływ na decyzje wyborcze Polaków. Lider ruchu przyznał, że nikt nie zgadł, kto będzie tym gościem, ale zaciekawił wszystkich.

 – Nasz gość sprawi, że wasz głos będzie się liczył – zapewnił Szymon Hołownia zwracając się do członków Polski 2050 i przedstawił Jaśminę, „pierwszą polityczną przyjaciółkę”, pierwszą aplikację polityczną w Polsce, która umożliwi wpływ na najważniejsze decyzje. Będzie jednocześnie informować o eventach politycznych w okolicy. To jest naprawdę przełom w polskiej polityce – przekonywał.

– Chodzi o to, żebyśmy korzystając z tego, że jesteśmy cyfrowym społeczeństwem, mogli budować jak najbardziej demokratyczną i rozmawiającą ze sobą Rzeczpospolitą – dodał. Wszyscy czekali, pytali, kto wjedzie na białym koniu, a my każdemu z was daliśmy białego konia, na którym może wjechać na scenę i zmieniać polską politykę” – podkreślał Hołownia.

 Pierwszym sprawdzianem dla „Jaśminy” ma być głosowanie, dotyczące zakazu handlu w niedzielę, adresowane do wszystkich członków Polski 2050. Głosowanie ma trwać do niedzieli do godz. 18. Członkowie Polski 2050 za pomocą „Jaśminy” zdecydują, czy ustawę o zakazie handlu w niedzielę powinno się zaostrzyć czy zliberalizować. „To, co zdecydują członkinie i członkowie, będzie częścią oficjalnego programu Polski 2050 – zapowiedział.

Program Polski 2050 zapowiada się interesująco. Likwidacja domów dziecka, w zamian za opiekę w rodzinach zastępczych. Pacjent na pierwszym miejscu w systemie ochrony zdrowia. Profilaktyka i  zapobieganie chorobom. Szybkie wizyty i leczenie. Lekarz osobisty ma być dostępny nie tylko w gabinecie, ale przez aplikację lub telefon, bo „mamy rok 2021, a nie 1921”. Polska 2050 proponuje też zwrot kosztów prywatnej wizyty u lekarza, jeśli chory zbyt długo czeka na wizytę u specjalisty w publicznej służbie zdrowia. W programie zapowiedziano likwidacja Funduszu Kościelnego i rozdział kościoła od państwa. Polska ma być państwem partnera a nie dręczyciela, w którym społeczeństwo dzięki aplikacji Jasmina będzie miało wpływa na każdą decyzję.

Zapowiedziano też radykalne zmiany w przepisach antymobbingowych i antydyskryminacyjnych, aby każdy mógł w prosty sposób dochodził swoich praw. Szymon Hołownia zapowiedził obiżenie wieku wyborczego dopuszczając do wyborów 16 latków, zadeklarował proste podatki i wprowadzanie kluczowych zmian w systemie podatkowym zawsze do końca czerwca roku poprzedniego. Polska ma być zielona i demokratyczna, jeśli chchemy przetrwać cywilizacyjnie.  (JC)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here