Cyfryzacja w gospodarowaniu odpadami

716

Polski startup wprowadza rynek odpadowy w XXI wiek. Wydawałoby się, że wraz z postępującą od dekady cyfryzacją gospodarki nie pozostało już wiele strategicznych dla kraju i środowiska branż które byłyby na nią odporne. Sytuacja wygląda zgoła inaczej w przypadku branży gospodarki odpadami i recyklingu. Procesy handlowe i logistyczne które już dawno zostały zautomatyzowane w pozostałych gałęziach gospodarki w przypadku odpadów nadal odbywają się w bardzo tradycyjny i nie do końca efektywny sposób opierający się na relacjach, nieprzejrzystości marż i nieznajomości szerszej perspektywy rynku

Dziś możemy śmiało stwierdzić, że branża gospodarki odpadami podąża w kierunku rozwoju w postępie geometrycznym jaki doświadczyły dzięki cyfryzacji i otwarciu się na nowe technologie tak tradycyjne branże jak hotelarska, turystyczna czy usług dla ludności. We wszystkich tych branżach od lat powstają projekty które z sukcesem zwielokrotniają potencjał rozwojowy branży oraz uczestników tych konkretnych rynków.

W dzisiejszych czasach konsument i podmiot gospodarczy może znaleźć przy użyciu aplikacji mobilnych czy wyspecjalizowanych portali hydraulika, fryzjera, manicurzystkę czy partnera na życie. Takiego projektu brakowało w naszym sektorze gospodarki. Utylizacja odpadów przemysłowych, segregowanie, handel, pośrednictwo, recykling czy hutnictwo nie miało do tej pory do dyspozycji aplikacji która spotęguje rozwój branży na tyle aby dać jej szybki akcelerator wzrostu oraz efektywności. Na przeciw tym potrzebom wychodzi projekt pod szyldem WasteMaster.

Istotą projektu jest bowiem połączenie tradycyjnego rynku odpadowego z nowoczesnymi technologiami a nieodłącznym jego elementem jest pozycjonowanie tak śmiałego przedsięwzięcia na współczesnym rynku. Realizacja projektu WasteMaster pełni rolę kreatora nowego trendu, trendu który przede wszystkim ma pomóc tak potrzebnej we współczesnym zglobalizowanym świecie i tak bardzo tradycyjnej do tej pory branży.

Aplikacja WasteMaster jest rewolucyjna pod wieloma względami. Do stworzenia tego rozwiązania konieczne było zebranie i opracowanie mnóstwa danych. WasteMaster ma informacje o 130 milionach ton odpadów, które dzielą się na aż 400 rodzajów odpadów. W WasteMasterze bez problemu można sprzedawać, kupować oraz pośredniczyć na rynku odpadów w Polsce. Wiarygodne, dostępne i bliskie naszej lokalizacji miejsce do utylizacji można znaleźć w kilka chwil. Ceny aktualizowane są w czasie rzeczywistym.

WasteMaster to darmowa aplikacja na smartfony, która przy pomocy interaktywnego interfejsu i mapy wskazuje, gdzie w pobliżu znajdują się firmy z branży odpadowej. Użytkownik decyduje, czy chce sprzedać odpady czy kupić, czy szuka transportu, utylizacji czy może pośrednictwa. Oprócz tego, jeśli dany odpad nie znalazł zainteresowania, to możemy skorzystać z funkcji Asystenta Odpadowego, aby maksymalnie przyśpieszyć proces sprzedaży!

Powyższe funkcjonalności sprawiają, że w znalezienie najlepszej oferty w okolicy staje się znacznie łatwiejsze i szybsze. Proces złożenia oferty podmiotowi, który oferuje, przykładowo, sprzedaż odpadu, jest całkowicie bezstresowy. Widoczne ceny obowiązujące sprzyjają wygodzie w podjęciu najlepszej decyzji.

To nie wszystko, bo w tym prostym narzędziu wprowadzić można także parametry wyboru takie, jak konkretny rodzaj odpadu i jego min. / maks. waga / objętość. WasteMaster dedykowany jest do wszystkich uczestników rynku odpadowego, wszystkich firm, które generują odpady i szukają podmiotu, który legalnie, profesjonalnie i tanio się nimi zajmie, jak i przedsiębiorstw, które chcą kupić dany odpad. Wygląda na to, że na WasteMasterze każdy może skorzystać – trochę podobnie jak w przypadku Facebooka, ale w zakresie branży odpadowej. (inf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here