Czwarty etap odmrażania polskiej gospodarki na początku czerwca

971

Ministerstwo Rozwoju we współpracy z przedsiębiorcami  przygotowuje wytyczne dotyczące  odmrażania branży m.in. eventowej, ślubnej oraz  parków rozrywki. Prowadzone są konsultacje z przedstawiciele tych środowisk. Procedury przygotowywane są w porozumieniu z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia. Zakończono już rozmowy w sprawie wytycznych dotyczących funkcjonowania – po odmrożeniu – salonów piercingu i tatuażu oraz solariów.  W przyszłym tygodniu rozpocznie się opracowywanie wytycznych m.in. dla branży transportu okołolotniczego.

– Po ubiegłotygodniowym uruchomieniu branży gastronomicznej i branży beauty, przygotowujemy się do kolejnego etapu odmrażania polskiej gospodarki. Zależy nam na tym, aby przedsiębiorcy i pracownicy z tych sektorów biznesu, które do tej pory ponosiły największe straty w wyniku pandemii koronawirusa, możliwie szybko wrócili do swojej pracy. W tym celu już od kilku dni prowadzimy rozmowy z przedstawicielami branży eventowej, ślubnej i rozrywkowej. Za nami również uzgodnienia wytycznych dotyczących funkcjonowania m.in. salonów piercingu i tatuażu oraz solariów – podkreśla wiceminister rozwoju Olga Ewa Semeniuk.

Nowa normalność

Od kilkunastu tygodni Ministerstwo Rozwoju, we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia oraz przedstawicielami branż i ekspertami, sukcesywnie przygotowuje wytyczne dla w sumie ok. 40 branż, których funkcjonowanie zamrożono w związku z pandemią koronawirusa.

Wytyczne określają, w jaki sposób będzie można bezpiecznie świadczyć te usługi oraz z nich korzystać już w czasie tzw. nowej normalności. Dzięki nim, do tej pory – w nowym rygorze sanitarnym – swoją działalność wznowiły już: od  4 maja: biblioteki, galerie i centra handlowe, branża hotelarska, usługi fizjoterapeutyczne; od 18 maja: salony fryzjerskie i kosmetyczne, usługi gastronomiczne.

Niezależnie od wytycznych dla poszczególnych branż, stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nikogo od stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Muszą one stać się podstawą naszego codziennego funkcjonowania, przypominają w komunikacie pracownicy Ministerstwa Rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here