Czy MojMedyk.Online skróci kolejki do lekarzy?

393

MojMedyk.Online to oparty na sztucznej inteligencji serwis analizujący oraz interpretujący wyniki badań diagnostycznych a niebawem również obrazowych w formacie DICOM. Wystarczy wpisać wartości lub załączyć zdjęcie/plik otrzymanych w laboratorium wyników, np. badania krwi, czy moczu a AI przeanalizuje je i zasugeruje, co użytkownikowi może dolegać.

Prosta Giełda S.A. przejmuje kolejny serwis. Administrator zastrzega, że AI „jest w wersji rozwojowej. Kłamie/ zakrzywia rzeczywistość, absolutnie nie  można jej wierzyć”. Prosta Giełda S.A. nie zraża się jednak i jak słyszymy od przedstawiciela spółki: system ma ogromny potencjał, a Prosta Giełda S.A. jest w stanie go rozwinąć i ulepszyć tak, aby miał faktyczne zastosowanie we wsparciu procesu diagnostycznego.

System AI-MED w wersji komercyjnej będzie dostępny jedynie dla lekarzy. Ze względu na bezpieczeństwo pacjentów użytkownicy nie będą mieli dostępu do wyników pracy sztucznej inteligencji, będą one udostępnione jedynie lekarzowi prowadzącemu.

– Warto zaznaczyć, że my nie chcemy zastępować lekarzy – mówi Mirosław Januszewski, prezes spółki. – Naszym celem jest realne skrócenie czasu oczekiwania na wizytę u specjalisty. Januszewski podkreśla, że Prosta Giełda S.A. chce stworzyć system, który na podstawie podanych przez pacjenta wyników badań i zebranego od niego wywiadu, przekaże lekarzowi usystematyzowany raport wraz ze wstępną diagnozę i kodami ICD-10 oraz zalecanym leczeniem (uwzględniającym interakcje między lekami). – Oczywiście to tylko sztuczna inteligencja i nie jest w stanie zdiagnozować pacjenta bez lekarza- dodaje.

– Chyba największym plusem tego systemu jest to, że analiza i raport zajmują AI-MED niewiele ponad 60 sekund – podkreśla prezes Spółki. Prosta Giełda S.A. zapowiada, że podobnie, jak w przypadku innych serwisów, startuje od razu. – Naszym klientom zawsze powtarzamy, że nowe narzędzia najlepiej jest udostępniać dla użytkownika od razu, a udoskonalać je, kiedy pojawią się konkretne problemy. Prowadząc własne serwisy, kierujemy się dokładnie tą samą zasadą, to nasz przepis na sukces – dodaje Mirosław Januszewski.

Prosta Giełda S.A., która 11 kwietnia zadebiutowała na GPW, zajmuje się produkcją i modernizacją systemów informatycznych dla innowacyjnych startupów.

 Sam sprawdź jak działa AI-MED https://mojmedyk.online

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here