Darmowa nauka języka dla obywateli Ukrainy. „ Mówimy i piszemy po polsku”

544

Dziesięć odcinków rozmówek polsko – ukraińskich przygotowanych społecznie przez Stowarzyszenie Wspierania Techniki Polskiej we współpracy ze spółką NOT Informatyka  jest dostępnych na kanale telewizji internetowej TV NOT, utworzonej w tym roku. Lekcje trwają od 11 do 16 minut i  są poprowadzone w sposób bardzo przystępny przez Ukrainkę, mieszkającą w Polsce od 20 lat.  Jest to zbiór najczęściej używanych zwrotów w potocznych rozmowach i ma na celu ułatwienie komunikacji obywatelom Ukrainy z Polakami.

Szybka nauka języka polskiego otwiera cudzoziemcom drogę do rynku pracy. Wśród ponad 2 mln osób, które znalazły schronienie w Polsce, uciekając przed barbarzyńską wojną Putina na Ukrainie, są przedstawiciele różnych zawodów. Im szybciej uchodźcy nauczą się języka polskiego tym będą mieli większa szansę na podjęcie satysfakcjonującej pracy, a dzieci łatwiej zaadaptują się w nowych warunkach.  

Koordynatorem akcji „Inżynierowie dla Ukrainy” i współtwórcą 10 odcinków nauki języka polskiego jest Kamil Wójcik, prezes NOT-Informatyka i wiceprezes FSNT-NOT, z którym można się kontaktować bezpośrednio pod adresem    kamil.wojcik@not-informatyka.pl lub telefonicznie

+48 602 707 916

Zwracamy się do wszystkich organizacji, z którymi NOT współpracuje oraz internautów z ogromną prośbą o upowszechnianie  tej informacji i linka   https://youtu.be/TKdsyWEP4DI    aby pomóc obywatelom Ukrainy w jak najszybszym przełamywaniu bariery językowej

Każda z osób odwiedzająca kanał youtube, która zapisze się na subskrypcję będzie otrzymywać powiadomienia, o różnych inicjatywach, podejmowanych przez  Stowarzyszenie Wspierania Techniki Polskiej i spółką NOT Informatyka.

Poniżej zamieszczamy odnośnik do całego kanału. Tam będą zamieszczane kolejne lekcje – TV NOT – YouTube.

https://www.youtube.com/channel/UCGZld9gcZxGKYHb9XNUZV2w

oraz odnośnik podsumowujący:

Partnerem technologicznym kanału jest NOT INFORMATYKA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here