Debiut QUARTICON S.A. na NewConnect

1675

Spółka QuarticOn S.A. zadebiutowała na rynku NewConnect. Jest to drugi debiut na tym rynku w 2019 roku. QuarticOn S.A. jest spółką technologiczną, która tworzy aplikacje informatyczne działające w modelu SaaS oparte o chmurę obliczeniową. Model ten zakłada, że aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet.

Spółka QuarticOn S.A. powstała po przekształceniu spółki Quartic sp. z o.o. z momentem wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego w lutym 2018 r. Poprzednik prawny spółki został zarejestrowany w czerwcu 2011r., natomiast do 2015 r. emitent prowadził w jego zakresie inną działalność, polegającą na wykorzystaniu danych zebranych z handlu elektronicznego do zwiększania skuteczności reklam w internecie. Po dokonaniu szczegółowej analizy rynku, spółka w 2015r. postanowiła skupić się na rozwoju narzędzia, opartego na sztucznej inteligencji, systemie wsparcia i personalizacji procesów sprzedaży oraz marketingu internetowego.

QuarticOn S.A. jest spółką technologiczną, która tworzy aplikacje informatyczne działające w modelu SaaS oparte o chmurę obliczeniową. Model ten zakłada, że aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania.

W 2017 roku emitent oferował 3 produkty, podzielone na dwa segmenty: silnik personalizowanych rekomendacji dla e-commerce oraz system do personalizacji kreacji reklamowych kierowane są do segmentu średnich sklepów internetowych(Segment Supreme), natomiast silnik rekomendacji dla video do dużych przedsiębiorstw (Segment Enterprise).

Spółka nie korzysta z usług podwykonawców – emitent realizuje zdecydowaną większość wdrożeń samodzielnie, przy pomocy zespołu własnych informatyków (pracujących i współpracujących z Emitentem w oparciu o różne formy pracy i współpracy).

Spółka zatrudnia w oparciu o różne umowy (o pracę, zlecenie czy powołanie) oraz współpracuje na zasadzie jednoosobowych działalności. W przeliczeniu na pełne etaty, na koniec września 2018 r. spółka zatrudniała lub współpracowała z 46 osobami.

Plany rozwoju

Koncentracja na rozwoju na obecnych rynkach, tj. Polsce i rynkach Europy Środkowo – Wschodniej, a także umocnienie pozycji w Wielkiej Brytanii, gdzie na Datę Dokumentu Informacyjnego utworzone zostało już biuro sprzedaży i zaczęto pozyskiwać pierwsze kontrakty.

Emitent zamierza również rozszerzyć swoją ofertę o dwa nowe produkty: moduł do automatyzacji marketingu dla kampanii e-mail (triggered Email) – narzędzie do autonomicznego sterowania wysyłką wiadomości email ze spersonalizowanymi rekomendacjami produktowymi dla każdego subskrybenta. Kolejnym zamierzeniem jest  stworzenie we współpracy z Google narzędzia, które w oparciu o sztuczną inteligencję będzie automatycznie zarządzać kampaniami produktowymi w ekosystemie reklamowym Google. ku Emitent zamierza opracować technologię oferowania swoich usług dla Segmentu Selfservice (platformy e-commerce, klienci z automatycznym wdrożeniem). Jednocześnie trwają prace nad ostateczną wersją systemu do automatyzacji marketingu (QON Marketing Automation).

Realizacja do końca 2020 roku

W horyzoncie krótkookresowym, emitent zakłada dalszy rozwój zagraniczny – ekspansję na rynek hiszpański, włoski i rosyjski (finalna kolejność wejścia na nowe rynki zagraniczne jest w trakcie weryfikacji). Emitent zamierza również rozszerzyć swoją ofertę produktową, która ma na celu systematyczne zwiększenie całkowitej wartości klienta.

W kolejnych latach Emitent zamierza dalej rozwijać silnik rekomendacji dla Segmentu Selfservice. Produkty będą dedykowane dla największych platform e-commerce (np. WooCommerce i Presta).

Natomiast dla Segmentu Enterprise Spółka planuje dalsze pozyskiwanie klientów, także za granicą i wdrożenie nowych rozwiązań dedykowanym dla tej grupy klientów. W horyzoncie średniookresowym, Emitent zakłada dalszy rozwój zagraniczny – ekspansję na rynek amerykański, i Ameryki Łacińskiej. Końcowym celem Emitenta jest zbudowanie autonomicznej technologii sztucznej inteligencji, która samodzielnie i automatycznie będzie w stanie prowadzić działania marketingowe i sprzedażowe w serwisach e-commerce.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here