Dekpol rozpoczął budowę ocynkowni dla spółki Inter Metal

1416

Dekpol, w ramach umowy generalnego wykonawstwa ze spółką Inter Metal, rozpoczął prace budowlane hali produkcyjno-magazynowej o całkowitej powierzchni ponad 6 000 metrów kw. Spółka zapewnia, że dzięki zaprojektowanym rozwiązaniom będzie to najbardziej zaawansowana technologicznie ocynkownia w skali kraju, a nawet Europy.

W ramach projektu powstanie ocynkownia ogniowa z wewnętrznymi instalacjami o powierzchni 5 250 m² oraz część socjalno-biurowa o wielkości 840 m². Nowe zlecenie zakłada również zaprojektowanie i wykonanie zewnętrznej infrastruktury technicznej o powierzchni utwardzonej 9 500 m² oraz aranżację 2 200 m² terenów zielonych.

Obiekt zamówiony przez spółkę Inter Metal będzie przeznaczony do nakładania powłoki cynku na stal, celem zabezpieczenia antykorozyjnego wyrobów stalowych. Hala produkcyjna zostanie wyposażona w wanny cynkownicze, które pozwolą na cynkowanie ponad 100 tys. ton stali rocznie.

Dużym atutem nowej inwestycji będą także nowatorskie rozwiązania transportu wewnętrznego, które umożliwią bezkolizyjne przemieszczanie produktów po obiekcie. Wyróżnikiem projektu jest także znaczna wysokość hali, która będzie wynosić ponad 20 metrów.

– Budowa hali cynkowni ogniowej jest pierwszym tego typu projektem realizowanym przez departament generalnego wykonawstwa Dekpolu – mówi Adam Olżyński, dyrektor ds. inwestycji i rozwoju Dekpolu. Zakończenie budowy oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie ma nastąpić w trzecim kwartale 2020 r., co oznacza, że czas realizacji inwestycji wyniesie ok. 10 miesięcy.

Inter Metal jest jednym z największych producentów barier energochłonnych w Europie z 25-letnim doświadczeniem. Dekpol jest ekspertem w budowie obiektów logistycznych, przemysłowych, centrów handlowych oraz pozostałych obiektów kubaturowych. Na koniec pierwszego półrocza 2019 roku realizował kontrakty dla podmiotów zewnętrznych o łącznej umownej wartości ponad 500 mln zł netto. Od 2015 roku akcje Dekpolu notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych. (wnp.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here