Dobra wiadomość dla pasażerów – codzienne połączenia Kraków – Dubaj od 9 kwietnia

2274

W inauguracyjny lot samolotem tanich linii lotniczych flydubai piersi pasażerowie  wyruszą z krakowskiego lotniska już w najbliższy poniedziałek. Nowa linia lotnicza ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich rozpoczyna regularne rejsy Kraków –Dubaj.

Samoloty taniego przewoźnika Boeing 737 MAX 8 będą latać 7 dni w tygodniu. Loty do Dubaju to pierwsze połączenie Małopolski z krajami Zatoki Perskiej. Dla regionu jest to kolejna szansa na rozwój turystyki i wymiany biznesowej.  

Flydubai działa na rynku lotniczym od 2009 roku. Podobnie jak linie lotnicze Emirates w całości jest własnością państwową. Flydubai oferuje tanie loty do ponad 95 miejsc docelowych na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji i Europie. Flota linii składa się z nowoczesnych samolotów produkcji Boeinga, m.in. Boeinga 737 MAX 8, którym przewoźnik operuje jako pierwszy w historii Bliskiego Wschodu. Jest to samolot najnowszej generacji, zapewniający komfortową i ekonomiczną podróż. Dzięki technologicznie zaawansowanym maszynom przewoźnik gwarantuje pasażerom wiele możliwości rozrywki na pokładzie, wygodny przelot oraz dostęp do pokładowego baru lub kuchni. Oferta Flydubai podzielona jest na dwie klasy: ekonomiczną i biznesową.

W najbliższej przyszłości wielkość floty znacznie się zwiększy – w marcu 2018 roku liczba zamówień czterokrotnie przewyższała liczbę posiadanych samolotów. Wśród zamówionych maszyn, oprócz Boeinga MAX 8 figurują również modele MAX 9 i MAX 10, które umocnią wizerunek Flydubai jako nowoczesnej i nastawionej na rozwój linii lotniczej, która dba nie tylko o wygodę swoich pasażerów, ale także o środowisko.

Trasa Kraków-Dubaj-Kraków będzie obsługiwana samolotami Boeing 737 MAX 8. Wylot z Krakowa  będą się odbywać o godz. 23.30, w Dubaju samolot wyląduje o 5.35 czasu lokalnego. Loty powrotne wystartują o godz. 23.30 czasu lokalnego, przylot do Krakowa o godzinie 22.30.

Rejs inauguracyjny 9 kwietnia poprzedzi konferencja prasowa, w której udział zapowiedzieli: ambasador Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce, JE Dr Youssef Issa Hassan Al Sabri,  Jeyhun Efendi, senior vice president flydubaj, Radosław Włoszek, prezes  Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków – Balice  oraz Maciej Pyrka, coutry manager Emirates na Polskę.

(JC)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here