Dobry pomysł na promocję polskich wyrobów w kraju i zagranicą

281

Profesjonalna kolekcja upominków, nawiązujących do motywów, tradycji i historii Polski jest najlepszą formą promocji naszego kraju. Eleganckie wyroby ze skóry z miniaturą polskiej flagi, szykowane tekstylia z symbolami narodowymi, gustowne czapeczki z wyhaftowanym napisem Polska, gustowne przybory do pisania, zestawy walizek w narodowych barwach z godłem Polski oraz najlepsze słodycze i miody o różnych smakach, to tylko przykładowe produkty bogatej oferty  przygotowanej w ramach projektu ALL- PRO POLSKA. Do jego realizacji w kraju i zagranicą zamierza przystąpić ponad 100 krajowych przedsiębiorców.

Jedną z form promowania marki wraz ze sprzedażą atrakcyjnej kolekcji polskich wyrobów w kraju i za granicą będzie mobilny pojazd, który został wykonany specjalnie do takich celów. Jego zaletą jest nie tylko przyciągający i niezwykle atrakcyjny design, ale także wszechstronność użytkowania. Może być eksponowany na różnych imprezach targowych, wystawienniczych, konferencyjnych i ustawiany w dowolnych miejscach. Ma bardzo nowoczesne i eleganckie wyposażenie, zaprojektowane w taki sposób, aby jak najlepiej promować wiedzę o Polsce i potencjale naszych twórców.

Docelowo projekt zakłada stworzenie 100 takich punktów informacyjno-handlowych w różnych częściach Europy i świata, które będą obsługiwane przez właścicieli lub najemców mobilnych pojazdów.

Założeniem projektu jest także stworzenie miejsc pracy osobom, które korzystając z ruchomych platform i gablot, a także standów wypełnionych artykułami przeznaczonymi do promocji Polski, będą mogły powołać do życia własne małe przedsiębiorstwa.

Ruchome platformy to w założeniu 50 punktów zorganizowanych w formie franczyzy, 300 gablot z przedmiotami klasy VIP [bursztyn, jedwab, skóra itp.) ustawionych w hotelach, 1000 standów na stacji benzynowych, w sklepach z pamiątkami, punktami informacji turystycznej na lotniskach itp.  Mogą to być również sklepy internetowe.

Poza tym odbiorcami towarów ALL-PRO POLSKA będą  także urzędy państwowe, Sejm, Senat, kancelarie premiera i prezydent RP.

Zwiększa się liczba turystów odwiedzających Polskę i rośnie zapotrzebowanie na upominki reklamowe nawiązujące bezpośrednio do naszej tradycji.  Ze statystyk wynika, że do Polski przyjeżdża rocznie z wizytami i turystycznie około 80 milionów osób. To jest potencjał, który można wykorzystać do promocji pamiątkowych produktów.

W ostatnich latach obserwujemy także dynamiczny wzrost sprzedaży upominków reklamowych związanych tematycznie z Polską (patriotycznych, historycznych, geograficznych,  artystycznych itp.), które stały się modne i jednocześnie edukacyjne, ponieważ nawiązują bezpośrednio do naszej tradycji.

Obecnie rynek jest rozdrobniony i zdominowany przez dość przypadkowych producentów i dystrybutorów, w tym towarów importowanych głównie z Azji, co absolutnie nie służy rodzimej promocji.

Zbigniew Grzeszczuk, All-Pro-Polska

Członek zarządu Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych.

Radca Krajowej Izby Gospodarczej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here