Dowiedz się więcej!

667

Już od końca stycznia mazowieckie firmy będą mogły ubiegać się o dofinansowanie z Unii Europejskiej na działania z obszaru badań i rozwoju. Środki zainwestowane zostaną w tworzenie lub rozwój zaplecza badawczego, a także opracowanie innowacyjnych produktów, procesów i usług. Dzięki temu łatwiej będzie dopasować ofertę do potrzeb odbiorców oraz zwiększyć konkurencyjność firm na rynku. Szczegółowe informacje o konkursach w ramach programu regionalnego dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu. Wnioski można składać w formie elektronicznej od 31 stycznia. Konkursy ogłosiła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Fundusze Europejskie na projekty badawczo-rozwojowe

Od 31 stycznia firmy posiadające doświadczenie w prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów mających na celu opracowanie nowych lub ulepszonych produktów, usług, czy też procesów. Wsparcie obejmie przeprowadzenie badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych.

Jeśli jest taka potrzeba, firma będzie mogła skorzystać z funduszy na realizację prac przedwdrożeniowych  (stanowiących maksymalnie 20 % kosztów kwalifikowalnych projektu). Na dofinansowanie mają szansę tylko projekty wynikające z obszarów inteligentnej specjalizacji Mazowsza, do których należą: wysoka jakość życia, bezpieczna żywność, inteligentne systemy zarządzania oraz nowoczesne usługi dla biznesu. Wysokość dofinansowania projektów uzależniona jest od wielkości firmy oraz rodzaju realizowanych prac.

Fundusze Europejskie na zaplecze badawczo-rozwojowe

Mazowieccy przedsiębiorcy mogą skorzystać z pomocy finansowej na rzecz tworzenia lub rozwoju zaplecza badawczego. Dofinansowanie z Unii Europejskiej obejmie koszty aparatury, sprzętu oraz technologii potrzebnych do prowadzenia badań nad nowymi produktami czy usługami. W uzasadnionych przypadkach wsparcie może również dotyczyć przeprowadzenia niezbędnych prac dostosowujących obiekt laboratorium czy centrum badawczo-rozwojowego do uruchomienia zakupionej aparatury.

Poziom dofinansowana projektów wynika z mapy pomocy regionalnej na lata 2022-2027. Co ważne, w przypadku regionu warszawskiego stołecznego pomoc ograniczona jest wyłącznie do wybranych gmin (należą do nich: Dąbrówka, Dobre, Jadów, Kałuszyn, Kołbiel, Latowicz, Mrozy, Osieck, Serock, Siennica, Sobienie-Jeziory, Strachówka, Tłuszcz, Baranów, Błonie, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Kampinos, Leoncin, Leszno, Nasielsk, Prażmów, Tarczyn, Zakroczym, Żabia Wola).

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie?

Wnioski w konkursach z obszaru badań i rozwoju można składać elektronicznie od 31 stycznia. Nabory prowadzone są w sposób ciągły, z podziałem na rundy. Pierwsza runda składania wniosków potrwa do 6 lutego. Konkursy ogłosiła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, a wsparcie pochodzi z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,6 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube, Instagram,

Regulamin konkursu o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych  na stronie  www.funduszedlamazowsza.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here