Dużo nowości będzie podczas POLECO 2022 (19 – 21 października)

798

Na tegoroczne Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO zaprasza grono firm produkcyjnych i usługowych z branży recyklingu, odpadów, rewitalizacji i rekultywacji, utrzymania czystości i porządku. Wystawcy reprezentować będą także branże związane z techniką komunalną, gospodarką obiegu zamkniętego, odnawialnymi źródłami energii, inteligentnymi miastami oraz ochroną klimatu.

Podczas POLECO 2022 (19-21 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich) znaleźć będzie można mnóstwo nowości, m.in. efektywne rozwiązania wykorzystywane w zakładach przetwarzania odpadów i sortowniach, myjki do pojemników na odpady, ekologiczne śmieciarki przystosowane do odbioru i transportu surowców, a także maszyny do pielęgnacji zieleni oraz obsługi terenów użyteczności publicznej.

Moc nowości

Jedną z nowości podczas POLECO zaprezentuje firma EDZ. Proponowane przez nią rozwiązanie to system ułatwiający pracę z Bazą Danych Odpadowych, którego celem jest automatyzacja procesów związanych z obsługą BDO oraz zminimalizowanie czasu pracy w tym elektronicznym systemie.

Na stoisku firmy R3 Polska będzie można przetestować Recomat, czyli urządzenie do zbierania, kompaktowania i segregowania opakowań. To ważny punkt na mapie targów POLECO w aspekcie zapowiedzi wprowadzenia w Polsce już z początkiem przyszłego roku systemu kaucyjnego na opakowania po napojach.

Z systemem kaucyjnym związane są też produkty HSM, które prezentowane będą podczas tegorocznego POLECO. Firma HSM przygotowała nowy wariant predystynowanej do zgniatania butelek PET automatycznej belownicy kanałowej HSM VK 4812 P w wersji outdoor. Zaletą tej maszyny jest fakt, iż może ona pracować na zewnątrz i nie wymaga zadaszenia. Taka belownica stanowi bardziej ekonomiczną alternatywę dla pras stacjonarnych i prasokontenerów, ponieważ pozwala na transport wyłącznie surowca zbelowanego, a tym samym ograniczane są w znacznym stopniu koszty transportu.

Nowości podczas POLECO zaprezentuje też PRONAR. Pierwszą z nich będzie rozdrabniacz wolnoobrotowy MRW 2.75/2.75G przeznaczony do wstępnego przetwarzania wszelkiego rodzaju materiałów: budowlanych, gruzu, pozostałości wycinki drzew, korzeni, materiałów wielkogabarytowych, aluminium.

Natomiast drugą – mobilny przesiewacz bębnowy MPB 18,47G przeznaczony jest do przesiewania  ziemi, odpadów komunalnych, bio itp.

Nowości przedstawią też firmy , które w swojej ofercie posiadają produkty odpowiadające na zmiany klimatyczne, za ekologiczną produkcję materiałów budowlanych, systemy czyszczące nawierzchnię i oszczędzające energię.   

POLECO to nie tylko wystawa produktów i usług – to także szeroka sfera konferencyjna, która tradycyjnie już połączona będzie z branżowymi debatami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here