Dzień otwarty dla dziewczyn na uczelniach technicznych – 11 kwietnia

888

Kilkanaście politechnik i wydziałów ścisłych uniwersytetów w całej Polsce organizuje w czwartek dzień otwarty dla dziewcząt. Celem akcji jest przekonanie młodych kobiet, że studia na kierunkach technicznych i ścisłych to dobry pomysł na życie.

Akcje „Dziewczyny na politechniki!” oraz „Dziewczyny do ścisłych!” zainicjowały Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) i Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Za najważniejszy cel organizatorzy stawiają sobie przełamywanie stereotypów w myśleniu i zachęcanie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania studiów technicznych i ścisłych.

W najbliższy czwartek po raz 12. uczelnie techniczne zapraszają uczennice szkół średnich na specjalnie przygotowany dla nich Ogólnopolski Dzień Otwarty Dla Dziewczyn, a po raz 10. zrobią to wydziały ścisłe uniwersytetów. Jak zapowiadają inicjatorzy akcji, tegoroczna edycja szczególnie skupi się na kierunkach IT.

W sumie 16 uczelni przygotowało na ten dzień specjalny program. Wykładowczynie, doktorki, naukowczynie, a także studentki i absolwentki spotkają się z uczennicami szkół ponadgimnazjalnych, aby opowiedzieć im o swojej ścieżce kariery i zawodowych fascynacjach. Dziewczyny tego dnia będą mogły zwiedzać laboratoria, uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach, pokazach i wykładach.

Uczestniczki akcji będą też mogły m.in. zobaczyć skonstruowane przez studentów łaziki marsjańskie, bolidy, a także zagłębić się w tajniki chemicznych eksperymentów i programowania. Studentki opowiedzą zaś o blaskach i cieniach studiowania w grupach z przewagą „pierwiastka męskiego”.

Rejestracja na Dni Otwarte odbywa się na stronie: www.dziewczynynapolitechniki.pl.

Tego dnia w czterech miastach (Częstochowa, Gliwice, Opole, Poznań) odbędzie się również Bieg w Kasku – maturzystki pobiegną w kaskach akcji Dziewczyny na politechniki! (PAP)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here