Dzikość jest w nas

2176

,,A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady ?” Każdy kiedyś tak powiedział, ale tylko nieliczni to zrobili. Co kryje w sobie to malownicze miejsce, w którym tylko w teorii wiele ludzi chce się zaszyć? Dlaczego akurat w momencie, gdy coś nie idzie po naszej myśli mamy ochotę tam pojechać? Czy jest lekiem na problemy ?

Bieszczady to pasmo górskie w łańcuchu Karpat. Góry. Spokój. Odosobnienie. Widoki zapierające dech w piersiach. Swoim niesamowitym klimatem przyciągają turystów, którzy pełni entuzjazmu wracają w kolejnych latach. Ale co kryją w sobie te piękne góry, że to właśnie tam chcemy uciec?

Zaszycie się w głuszy może mieć różne symbole. Dla jednych oznaczają odpoczynek od zgiełku miasta, spalin, czy też ogromnych budowli. Sielankowy, wręcz anielski spokój. Chwila dla duszy. Nabrania nowych chęci i siły do pracy. Piesza wycieczka po szlakach górskich jest idealnym miejscem na przemyślenia. Z kolei ktoś inny traktuje je jak kolejny punkt z mapy Polski, który udało się zwiedzić. Zwykłe wdrapanie się na najwyższy szczyt Bieszczad. Później spakowanie walizek i podróż w kolejne miejsce, aby tylko zaliczyć kolejny cel. 

Dlaczego mówiąc ,,rzucić wszystko i wyjechać” tego nie robimy? Kierujemy się impulsem. Wizja zostawienia dotychczasowego życia nas przeraża. Fakt, narzekamy na wiele sytuacji, ale nie chcemy tak drastycznych zmian. A może to ,,wszystko rzucić i wyjechać w Bieszczady” jest czynnością, którą chcemy dokonać, gdy mamy dość otaczającego nas zgiełku. Wewnętrzne ,,ja” nakłania nas do pozostawienia wszystkiego i wrócenia do korzeni, czyli lasu oraz dzikiej przyrody.

Bieszczady czy Kołobrzeg to nie ma znaczenia. Chodzi o chwile wyciszenia się. Nie trzeba od razu zostawiać majątku, pracy czy rodziny. Po co rezygnować z czegoś na co pracowaliśmy całe życie, co nas uszczęśliwia tylko dlatego, że mieliśmy taki impuls. Samotny wyjazd chociażby, tylko na weekend jest doskonałym sposobem na odpoczynek.

Autorka: Dominika Arendarska, studentka dziennikarstwa na UKSW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here