„DŹWIGNIA” dla MediSensonic

393

DŹWIGNIĘ otrzymuje  zawsze tylko jeden laureat, wyłaniany przez Kolegium Redakcyjne „Przeglądu Technicznego” wspólnie z Federacją Stowarzyszeń Naukowo Technicznych – NOT i Wydawnictwem SIGMA – NOT. Jest to prestiżowa nagroda przyznawana od 2000 roku przedsiębiorcom i menadżerom za efektywność w zakresie wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań.

Tegorocznym laureatem tego wyjątkowego wyróżnienia została firma MediSensonic S.A. specjalizująca się w rozwijaniu techniki mikrofalowej i foto-optycznej, umożliwiającej bezpieczną i bezinwazyjną diagnostykę medyczną i stomatologiczną. Nagroda wręczona została współzałożycielowi i prezesowi firmy Robertowi Gromadzie 30 maja podczas XVI Forum Inżynierskiego organizowanego wspólnie z IX Dniem Mechanika. Było to wydarzenie towarzyszące Międzynarodowym Targom ITM INDUSTRY EUROPE – Przemysł Ery Cyfrowej w Poznaniu.

Odbierając nagrodę z rąk Ewy Mańkiewicz-Cudny, prezes FSNT-NOT i Magdaleny Borek – Daruk, prezes Wydawnictwa SIGMA-NOT laureat przyznał, że DŹWIGNIA jest dla niego wyjątkowym symbolem technologicznego postępu. – To wyróżnienie przyznane nam przez inżynierów ma dla mnie szczególne znaczenie, bo sam jestem przedstawicielem tego zawodu. W MediSensonic zdecydowaną większość, wśród ponad 40 osobowej załogi, stanowią inżynierowie. Są to  wybitni elektronicy, mechatronicy, mechanicy z tytułami naukowymi oraz osoby innych specjalności. Tworzymy wspólnie innowacyjne rozwiązania do nieinwazyjnej diagnostyki medycznej i stomatologicznej.  Zajmujemy się czymś czego nie widać, mikrofalami oraz elektroniką. Próbujemy opanować zjawisko mikrofalowe, czyli fale, które są niewidoczne i przenosimy  je w postaci radarów i anten na ciało człowieka do wykonywania precyzyjnego pomiaru parametrów życiowych w sposób ciągły, permanentny i bezinwazyjny.   

W ciągu zaledwie 5 lat istnienia firma opracowała kilka niezwykle nowatorskich technologii. Do przełomowych wyrobów medycznych spółki MediSensonic S.A należy m.in. sensoryczny materac do wykrywania groźnego dla życia bezdechu sennego z funkcją terapeutyczną, urządzenie stomatologiczne do badania żywotności zębów, glukometr  do bezinwazyjnego pomiaru poziomu cukru,  ciśnieniomierz do ciągłego obrazowania i monitorowania funkcji życiowych  oraz automatyczny skaner do diagnozowania jamy ustnej. (JC)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here