„Elektryka. Edukacja. Przemysł, Stowarzyszenie” to przesłanie III Kongresu Elektryki Polskiej

1532

Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP) podsumowuje w Warszawie stulecie swojej działalności. Z udziałem Krzysztofa Tchórzewskiego, ministra energii, a także przewodniczącego Komitetu Honorowego Obchodów 100-lecia prof. Andrzeja Zybertowicza,  doradcy Prezydenta RP, rozpoczął się III Kongres Elektryków Polskich. Obrady potrwają dwa dni.  SEP to największe i jedno z najstarszych stowarzyszeń naukowo-technicznych sfederowanych w Naczelnej Organizacji Technicznej.

 III Kongres Elektryki Polskiej, który odbywa się pod hasłem „Elektryka. Edukacja. Przemysł, Stowarzyszenie” to jedno z najważniejszych wydarzeń organizowanych w roku 100-lecia SEP. Uroczystą sesję rozpoczęło wystąpienie ministra K. Tchórzewskiego, który przedstawił najważniejsze problemy i wyzwania stojące przez polską energetyką. Wykład pt. „Polska w obliczu cyfrowego wyścigu zbrojeń” wygłosił prof. A. Zybertowicz. Następnie Maciej Bando, prezes Urzędu Regulacji Energetyki przedstawił, dzieląc się z uczestnikami Kongresu swoimi refleksjami, „Rozwój elektroenergetyki w perspektywie do 2040 r.” Wkład Stowarzyszenia Elektryków Polskich w okresie 100 lat działalności w rozwój nauki, techniki i gospodarki było tematem prezentacji dr inż. Piotra Szymczaka, prezesa SEP.

Po sesji plenarnej uczestnicy Kongresu przystąpili do prac w sesjach tematycznych, toczących się wokół problematyki:

  • przemysł elektrotechniczny i elektroenergetyka;
  • inżynieria elektryczna w transporcie;
  • elektronika, telekomunikacja i informatyka;
  • kształcenie kadr elektryków oraz rola Stowarzyszenia w tym procesie;
  • historia elektryki i Stowarzyszenia.

Kongres potrwa dwa dni. Wnioski i stanowiska eksperckie Kongresu, po ich opracowaniu zostaną wydane w formie Raportu, który zostanie przedłożony wszystkim decydentom, a także podmiotom mającym wpływ na kształtowanie polityki gospodarczej w szeroko rozumianym zakresie elektryki: energetyki, elektroniki elektrotechniki, telekomunikacji i informatyki.

Janusz M. Kowalski, rzecznik prasowy III KEP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here