Euro Dog Show 2018 w Warszawie – wystawa najpiękniejszych psów w Europie

2268

Po 12 latach Euro Dog Show powróciło do Polski – tym razem do podwarszawskiego Nadarzyna. Od 11 do 14 października miłośnicy czworonogów mieli doskonałą okazję do zobaczenia ponad 340 ras psów z 61 krajów świata. Na Europejską Wystawę Psów Rasowych przyjechały nawet z Nowej Zelandii, Indonezji, Singapuru, Tajwanu, Filipin, Chin i Korei Południowej. Wszystkie oczarowały zwiedzających. Dały się głaskać, przytulać i drapać za uchem. Niektóre odsypiały daleką podróż, ale na wybiegu prezentowały się wspaniale.

 Najwięcej było piesków z Polski, bo ponad 3.200 ,wielu różnych ras. Dominowały ogary, charty, owczarki podhalańskie i nizinne, spaniele, a także gończe polskie,  które należą do najmłodszej, oficjalnie uznanej  przed rokiem przez FCI rodzimej rasy. Są to psy bardzo inteligentne, łączące pasję łowiecką z umiejętnościami psa stróżującego, podatne na szkolenie i zrównoważone.

Europejska Wystawa Psów Rasowych zorganizowana przez Związek Kynologiczny w Polsce była wydarzeniem szczególnym dla zwiedzających, hodowców i kynologów. Zbiegła się z 80. leciem istnienia związku. Jest to największa polska organizacja zrzeszająca miłośników psów rasowych. Prze 8 dekad jej istnienia budowano struktury, rozwijały się hodowle i doskonaliły rasy.

W ramach Związku Kynologicznego w Polce jest zarejestrowanych ponad 70 tys. psów różnych ras. W tym czasie urodziło się 50 tys. szczeniąt.  Polska kynologia zorganizowana jest w 47 oddziałach rozsianych na terenie całego kraju. Każdy z oddziałów organizuje wystawy psów, których w 2018 r. było aż 200.  Europejska Wystawa Psów Rasowych była jednak wydarzeniem wyjątkowym.  Ostatni raz w Polsce podobna impreza o tak wielkim, międzynarodowym zasięgu,  miała miejsce w 2006 roku w Poznaniu. Została wtedy zorganizowana wystawa światowa, goszcząca ponad 21 tysięcy psów. Podczas tegorocznej wystawy w Nadarzynie, było ich jeszcze więcej. Wystawcy zadbali o dodatkowe atrakcje dla odwiedzających. Można było między innymi  zobaczyć pokazy tresury, występy tańczących psów, a także zapoznać się z najnowszymi trendami w psiej modzie. Na stoiskach handlowych właściciele psów mogli zaopatrzyć się wysokiej jakości karmę, smycze, obroże oraz inne psie akcesoria. Najciekawsze i najpiękniejsze były jednak psy, które są naszymi najwierniejszymi przyjaciółmi, zawsze kochającymi bezinteresownie.

(JC)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here