Europejski konkurs dla odważnych i kreatywnych polityków

1105

Ruszyła trzecia  edycja konkursu Nagrody dla Innowacji w Polityce 2019,  przyznawana za wyjątkowe inicjatywy. Nagrody są wyróżnieniem dla najodważniejszych i najbardziej sprawdzonych projektów społeczno-politycznych w Europie. Jury składające się z ponad 1000 obywateli europejskich z około 40 krajów wybiera 80 finalistów i 8 zwycięzców w 8 kategoriach spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń. Nominować projekt może każdy obywatel. W tym roku ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 4 grudnia w Berlinie. (Na zdjęciu wcześniej nagrodzeni laureaci)

Nominowani politycy oraz każdy z obywateli ze wszystkich 47 państw członkowskich Rady Europy są zaproszeni do zgłaszania inicjatyw i projektów politycznych, które skutecznie przełamują bariery w liberalnej demokracji. Jesienią 2019 r. wszystkie zgłoszone projekty zostaną ocenione przez jury złożone z ponad 1000 obywateli z całej Europy. Każdy (od 16 roku życia) może ubiegać się o członkostwo w jury.

Wśród laureatów konkursu są zarówno inicjatywy lokalne, jak i projekt przewodniczącego Komisji Europejskiej. W poprzednich edycjach europejskie nagrody otrzymały dwa polskie projekty. . W 2017 roku w kategorii Jakość Życia wygrał  „Wideotlumacz.pl – tłumacz języka migowego w zasięgu ręki”, zgłoszony przez Piotra Kowalskiego z Łodzi, zaś w 2018 roku „Gdański model integracji imigrantów” zgłoszony do kategorii „Prawa Człowieka” przez Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.

Inicjatywa Nagrody dla Innowacji w Polityce ma na celu rozwój i wzmocnienie innowacyjnej polityki demokratycznej i administracji publicznej w Europie. W tym celu, wyróżniające się  europejskie projekty polityczne są identyfikowane i nagradzane  w 8 kategoriach. Wiedza na temat najlepszych praktyk może być następnie wykorzystana przez inne podmioty w polityce, a także przez społeczeństwo obywatelskie – niezależnie od przynależności partyjnej, stanowiska lub regionu.

Wszyscy finaliści zostaną zaproszeni na ceremonię wręczenia nagród w Berlinie, 4 grudnia. Na uroczystej gali w TIPI w Kancelarii Federalnej spodziewanych jest 500 gości z całej Europy.

Nominować projekty można na stronie: https://www.innovationinpolitics.eu/pl/project-nominate

Aby zostać jurorem należy wypełnić zgłoszenie pod adresem: https://www.innovationinpolitics.eu/pl/juror-submit

Więcej informacji: Kontakt: Julia Kozak, Country Representative Poland,

tel. 694 669 773, jk@innovationinpolitics.eu

 O nagrodach „Innowacja w Polityce” (Innovation in Politics Awards)

Europejskie Nagrody Innowacje w Polityce (Innovation in Politics Awards) przyznawane są co roku przez Instytut Innowacji w Polityce z siedzibą główną w Wiedniu. Zwycięzcy są wybierani przez jury z 47 krajów Rady Europy. Nagroda jest poświęcona stałemu rozwojowi i wzmacnianiu innowacyjnej polityki demokratycznej i administracji publicznej w Europie. Wyróżnia ona innowacyjne i odważne projekty ze sfery politycznej, które mogą służyć jako dobre praktyki dla wszystkich krajów europejskich.

Instytut Innowacji w Polityce (Innovation in Politics Institute)

Instytut działa w 14 krajach Europy (Austria, Belgia, Bułgaria, Finlandia, Francja, Grecja, Irlandia, Litwa, Niemcy, Polska, Szwajcaria, Szwecja, Włochy, Wielka Brytania), jego główna siedziba znajduję się w Wiedniu, w Austrii. Inicjatywę wspiera w ramach partnerstwa wiele renomowanych think tanków i fundacji w Europie: Act.Now w Wiedniu, Das Progressive Zentrum w Berlinie, Dublin City University, Bułgarska Szkoła Polityki, EuropaNova w Paryżu, Europejskie Forum Alpbach. W Polsce pracuje z nami Centrum Stosunków Międzynarodowych, Stowarzyszenie 61, ośrodek THINKTANK, Szkoła Liderów, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Fundacja Wspomagania Wsi, Kongres Kobiet oraz Aśoka.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać komentarz!
Please enter your name here